ООН попереджає про "пекло на землі", якщо війна РФ проти України триватиме

Поділитися
ООН попереджає про © Василь Артюшенко, ZN.UA
Безпрецедентний дефіцит продовольства може спровокувати заворушення в десятках країн.

Світові загрожує "пекло на землі", якщо війна РФ проти України триватиме і не вдасться розблокувати порти: дефіцит продовольства може дестабілізувати ситуацію в країнах, що залежать від експорту пшениці з України та Росії. Про це заявив директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Девід Бізлі, повідомляє The Guardian.

«Це дуже, дуже страшний час. Нас чекає пекло на землі, якщо ми не відреагуємо негайно. Найкраще, що ми можемо зробити зараз, — це припинити цю кляту війну РФ проти України та відкрити порти», - сказав Бізлі.

Десятки країн можуть зіштовхнутися з протестами, заворушеннями та політичним насильством цього року, оскільки ціни на продукти харчування зростають у всьому світі, попередили в ООН.

Виступаючи в четвер у столиці Ефіопії Аддіс-Абебі Бізлі сказав, що світ зіштовхнувся зі «страшною» нестачею продовольства, яка може дестабілізувати країни, які залежать від експорту пшениці з України та Росії.

«Ще до війни РФ проти України ми зіштовхнулися з безпрецедентною глобальною продовольчою кризою через COVID та підвищення цін на паливо. Тоді ми думали, що гірше бути не може, але ця війна стала руйнівною», – зазначив Бізлі.

Україна щороку вирощує достатньо пшениці, щоб прогодувати 400 мільйонів людей. Країна виробляє 42% світової соняшникової олії, 16% кукурудзи і 9% пшениці. Сомалі повністю залежить від імпорту пшениці з України та Росії, тоді як Єгипет отримує 80% зерна з двох країн.

Всесвітня продовольча програма ООН отримує 40% пшениці з України для своїх програм екстреної продовольчої допомоги, і після того, як її витрати зросли на 70 мільйонів доларів на місяць, вона була змушена вдвічі скоротити надання допомоги в кількох країнах.

Посилаючись на підвищення цін на доставку, добрива та паливо як ключові фактори, Бізлі сказав, що через COVID-19, клімачну кризу та війну РФ проти України кількість людей, які страждають від «хронічного голоду», зросла з 650 мільйонів до 810 мільйонів за останні п'ять років.

«Економічні чинники, які ми маємо сьогодні, набагато гірші, ніж ті, які ми бачили 15 років тому», – зазначив він, додавши, що якщо кризу не буде вирішено, це призведе до «голоду, дестабілізації націй та масової міграції».

«Ми вже бачимо заворушення на Шрі-Ланці та протести в Тунісі, Пакистані та Перу, а дестабілізація спостерігається в таких місцях, як Буркіна-Фасо, Малі, Чад. Це лише ознака майбутнього», – заявив представник ООН.

У Росії є план голоду у світі. Президент РФ Владімір Путін готується заморити голодом більшу частину світу, що розвивається, як наступний етап своєї війни в Європі, заявив професор Єльського університету Тімоті Снайдер.

Без повноцінних посівних робіт і можливості вчасно провести збір урожаю, говорити про вирішення проблеми голоду неможливо. Водночас РФ найбруднішим чином намагається використати ситуацію, яку сама ж і створила, для вирішення власних питань щодо зняття санкцій. Ситуація має бути опрацьована світовою спільнотою та Україною таким чином, щоб у «сусіда» не залишалося жодних приводів для шантажу.

Що ж потрібно в цьому випадку взяти за основу, читайте у статті Олега Пятковського «Голод? Як продовжити сільгоспроботи та деблокувати українські порти із зерном».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі