"Влітку Крим не повинен зіткнутися з нестачею прісної води – запаси у водосховищах півострова більше, ніж у цей самий період 2016 року", - відрапортував директор департаменту державної політики і регулювання у сфері водних ресурсів та гідрометеорології Міністерства природних ресурсів і екології Російської Федерації Дмитро Кирилов.
Чиновник упевнений в тому, що води вистачить і місцевим жителям, і курортникам, тим не менш, на анексованому півострові існує проблема раціонального використання води, так як 80% ресурсу використовується в житлово-комунальному секторі. Окупаційна "влада" розглядає питання встановлення лічильників води населенню.
Кирилов також похвалився будівництвом водопроводу, який повинен бути готовий до 2020 року.
"Водовід дасть до 200 тисяч кубів води на добу. Саме східний Крим після припинення подачі води з території України зазнає найбільших проблем. Але і в цьому році регіон буде забезпечений водою за рахунок трьох побудованих в 2017 році водозаборів. Вода туди вже пішла, але за тимчасовою схемою", - пояснив чиновник.
Після анексії Криму Росією Україна припинила подавати воду на півострів по Північно-Кримському каналу, що з'єднує головне русло Дніпра з півостровом. Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через цей канал, з території Херсонської області.
Детальніше про проблему обмеженості водних ресурсів і вплив даного питання на глобальну безпеку читайте у статті Олексія Їжака "Не вбивати на водопої", в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".