"Для забезпечення високої присутності на виборах окупаційною владою прийнято рішення про реалізацію під час голосування товарів першої необхідності, продуктів і дефіцитних медикаментів зі складів з гуманітарною допомогою поблизу "виборчих дільниць" за зниженими цінами", - зазначають розвідники.
Також у "держустановах" и громадських місцях проводяться агітаційні заходи, спрямовані на зміну громадської думку щодо заздалегідь визначеного в Росії "переможця виборів". Однак зусилля пропагандистів не дають бажаного ефекту: мирні мешканці не бажають брати участь у фейкових "виборах" і висловлюють негативне ставлення до них.
У зв'язку з цим окупаційні війська переведені у найвищий режим бойової готовності, бойовикам заборонені звільнення та відпустки до 12 листопада.
"У з'єднаннях і частинах 1 та 2 АК ЗС РФ, у взаємодії з підрозділами т.зв. "МВС" окупантів, відпрацьовуються питання їх спільного застосування для протидії можливим проявам громадської непокори та забезпечення нібито "високого рівня волевиявлення", - додають у ГУР МО України.
Разом із цим окупанти готуються засекретити результати "виборів", щоб унеможливити витік інформації про реальний стан речей. З цією метою віддано розпорядження про заборону фото й відеозйомки , а після проведення "виборів" списки виборців заплановано здати представникам "служби захисту державної таємниці".
Як повідомлялося, "вибори" нового ватажка "ДНР" призначено на 11 листопада. Після вбивства наприкінці серпня ватажка бандформування Олександра Захарченка, тимчасово виконуючим обов'язки став "голова народної ради ДНР" Денис Пушилін. Цього ж дня "народна рада ЛНР" призначила вибори "депутатів парламенту" й ватажка псевдореспубліки на 11 листопада.
Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів посилити політико-дипломатичний тиск на Кремль у зв'язку з намірами окупаційної адміністрації РФ провести на окупованій території "позачергові вибори" ватажків бойовиків. А президент України Петро Порошенко наголосив на тому, що місцеві вибори тут можуть відбутися лише після деокупації регіону.
У Європейському Союзі та Сполучених Штатах Америки нагадали про те, що проведення "виборів" на окупованій території грубо суперечить зобов'язанням Росії у межах Мінських домовленостей.