Бойовики російсько-окупаційних формувань зосередили артилерію, танки та іншу бронетехніку на окупованій території з порушенням лінії відведення важкої техніки. Численні факти порушень зафіксували спостерігачі ОБСЄ. За даними Спільного центру з контролю і координації, окупанти проводять військові навчання в ОРДЛО.
У звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ за 2 березня відображені такі скупчення важкої техніки на полігонах:
- поблизу Тернового: шість гаубиць Д-30 калібру 122 міліметри, 16 танків;
- поблизу Мирного: 21 танк, 56 одиниць іншої бронетехніки, 11 самохідних артилерійських установок (САУ), 10 гаубиць;
- поблизу Круглика: 32 танка;
- поблизу Бугаївки: 20 танків;
- поблизу Міусинська: 12 танків, 46 одиниць іншої бронетехніки, 20 САУ, сім зенітно-ракетних комплексів (ЗРК), 25 причіпних гаубиць/мінометів невстановленого зразка.
«Такі масові скупчення і передислокація військової техніки і озброєнь окупантів ще раз доводять, що збройні формування РФ в подальшому проводять військові навчання. Це може привести до подальшого загострення ситуації на лінії зіткнення», - констатували в СЦКК.
З 00:01 27 липня 2020 року в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.
У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.
3 березня пропагандистські ЗМІ ОРДО поширили заяву так званої «народної міліції» «ДНР» щодо отримання дозволу на ведення «превентивних вогню на придушення і знищення вогневих точок ЗСУ».
За час перемир'я в зоні ООС загинули 20 українських військових, понад 60 бійців було поранено.
11 лютого президент Володимир Зеленський і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук синхронно заявили, що з початку 2021 року російські окупанти посилили обстріли, і перемир'я в Донбасі фактично не діє. Дії РФ у Києві розцінюють як тиск на ТКГ і зрив Мінських домовленостей.