Пропагандисти «ДНР» виготовили фейковий про «мінометний обстріл ЗСУ» селищ на Донеччині

Поділитися
Пропагандисти «ДНР» виготовили фейковий про «мінометний обстріл ЗСУ» селищ на Донеччині Бойовики спробували ввести в оману спостерігачів ОБСЄ © Операція Об'єднаних сил / Facebook
Бойовики завдали серію ударів по Оленівці і Новміхайловке і звинуватили в цьому українську армію.

Бойовики російсько-окупаційних формувань обстріляли з мінометів окуповані селища Оленівка та Новомихайлівка, щоб звинуватити в цьому Збройні сили України. А пропагандисти «ДНР» зняли підготоували чергову порцію фейкових новин про «звірства українських карателів», повідомляє Спільний центр з контролю і координації.

Уранці 1 березня окупаційні формувань закрили під'їзди до обох селищ і протягом п'яти годин не пускали туди патрулі СММ ОБСЄ.

Між 15:15 і 15:43 спостерігачі ОБСЄ зафіксували 33 вибухи невідомого походження на відстані 2-5 км на захід, північний захід і північ.

Відразу ж після фіксації вибухів патрулі СММ ОБСЄ повернулися до окупованого Донецька, не дочекавшись дозволу на перетин лінії розмежування.

«Саме цього і домагалися зодчі фейковий новин», - констатували в штабі.

У цей же час пропагандисти окупантів масово тиражували фейки про обстріл Оленівки та Новомихайлівки Збройними силами України, українську армію звинувачували в застосуванні мінометів калібру 120 і 82 міліметри. Кадри зі зруйнованими будівлями і повідомлення про два знеструмлених селища «заполонили» Telegram-канали та сайти, підконтрольні окупантам.

У СЦКК вважають, що ця провокація є продовженням скоординованих дій і спробою «дискредитувати українську сторону на тлі успішного пропуску конвою ООН на тимчасово окуповану територію через КПВВ «Щастя».

«ЗСУ не мають жодного відношення до обстрілів та вибухів, про які твердять ЗМІ ОРДЛО. Україна та її Збройні сили прагнуть мирного вирішення конфлікту і докладають усі зусилля щоб досягти миру і звільнити тимчасово окуповані території від збройних формувань РФ та їх найманців», - підкреслили в СЦКК.

З 00:01 27 липня 2020 року в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.

У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.

За час перемир'я в зоні ООС загинули 20 українських військових, понад 60 бійців було поранено.

11 лютого президент Володимир Зеленський і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук синхронно заявили, що з початку 2021 року російські окупанти посилили обстріли, і перемир'я в Донбасі фактично не діє. Дії РФ у Києві розцінюють як тиск на ТКГ і зрив Мінських домовленостей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі