Російська Федерація проводить масштабне навчання на території окупованого Криму.
Міноборони РФ заявило, що вони розпочалися у четвер, 23 грудня, на полігоні Опук, повідомляє LB.UA з посиланням на ТАРС.
Під час навчань будуть відпрацьовані бойові стрільби десантно-штурмових, артилерійських підрозділів та підрозділів військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту, а також розмінування ділянки місцевості та прикриття військ від засобів повітряного нападу та безпілотних літальних апаратів.
Військові РФ виконають вогневі завдання та вразять мішені на різних дальностях.
Буде відпрацьовано десантно-штурмові дії на вертольотах з метою блокування захопленого району та забезпечення швидкого настання головних сил з'єднання. До маневрів підключать авіацію.
На полігоні "Раєвський" під Новоросійськом навчання розпочнуться 24 грудня. Десантники відпрацюють прийоми ведення бойових дій на коротких відстанях, а також розвідувально-ударні дії артилерійським дивізіоном 2 С9 "Нона".
У навчаннях беруть участь понад 1 200 військовослужбовців та понад 250 одиниць військової та спеціальної техніки.
Раніше повідомлялося, що російські найманці масово з'їжджаються до окупованої проросійськими сепаратистами частини Донбасу. У Росії проводиться активний рекрутинг осіб, які мають досвід бойових дій у різних гарячих точках, повідомляє Reuters.
Чотири джерела, які побажали залишитися невідомими з метою власної безпеки, поінформували Reuters, що охочих поїхати на Донбас настільки багато, що це можна назвати ажіотажем.
При цьому речник міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила, що на Донбасі перебувають 4 тисячі військових інструкторів з Америки. Вона також сказала, що Україна готує наступ на бойовиків "ДНР" та "ЛНР".
Нагадаємо, вторгнення РФ в Україну з вважає реальною загрозою 49,2% українців, йдеться в опитуванні Київського міжнародного інституту соціології. На думку ще 41,4%, вторгнення не буде. Водночас 57,8% опитаних переконані, що оборонні та дипломатичні зусилля влади щодо запобігання вторгненню РФ є недостатніми. Протилежної думки дотримуються 27,1% респондентів.
Крім того, 39,2% громадян вважають, що ухвалення вимог президента держави-агресора Володимира Путіна не приймати Україну в НАТО послабить безпеку української держави. Адже це тільки розпалить агресивність Путіна щодо України.