Напередодні бойовики російсько-окупаційних військ дев’ять разів обстріляли українські позиції в Донбасі, порушивши режим тиші, запроваджений у липні минулого року.
Уперше за тривалий час окупанти застосували заборонені Мінськими домовленостями міномети калібрів 120 та 82 мм. Вогнем з цієї зброї, а також зі станкових протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів, бойовики накривали позиції Об’єднаних сил неподалік Південного на Луганщині.
Захисників Гнутового російські найманці обстрілювали з ручних протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецькою зброї, поблизу Водяного, що на Приазов’ї, вели вогонь з підствольного гранатомета та стрілецької зброї.
У передмісті Авдіївки зафіксовано ворожі обстріли з гранатометів різних систем і великокаліберних кулеметів. Біля Опитного – з ручних протитанкових гранатометів.
«Про факти порушення режиму припинення вогню через українську сторону СЦКК повідомлено представників ОБСЄ. Бойових втрат серед наших захисників немає», - зазначили у штабі операції Об’єднаних сил.
Від початку доби 24 січня на сході України зберігається тиша. Обстановка в районі проведення операції ОС залишається під контролем українських воїнів.
Нагадаємо, 21 січня голова української делегації Леонід Кравчук виступив з пропозицією напрацювати єдиний документ, котрий стане головним орієнтиром для подальшої роботи Тристоронньої контактної групи. Документ має бути прийнятий лідерами нормандської четвірки та поєднувати в собі кращі пропозиції і підходи, напрацьовані політичними радниками.
Значущих результатів із припинення російської агресії і деокупації Донбасу як не було, так і немає. То чи не час змінювати «формат і стратегію»? Про це розмірковує Тетяна Силіна у статті «Подорож із Парижа до Берліна із зупинкою в Мінську завдовжки рік».