Бойовики російсько-окупаційних формувань продовжують обстріли позицій Об'єднаних сил в Донецькій і Луганській областях, активно застосовуючи заборонені Мінськими домовленостями важкі міномети. З початку доби противник дев'ять разів порушив режим припинення вогню. Бойових втрат серед українських військовослужбовців немає, повідомляє пресцентр штабу ООС.
Сім ворожих обстрілів було зафіксовано в зоні відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Північ", ще два – в зоні відповідальності ОТУ "Схід".
Позиції Збройних сил України поблизу Красногорівки на Донеччині противник накрив мінометним вогнем, випустивши 12 мін калібру 120 міліметрів. Ворог також зробив сім пострілів зі станкового протитанкового гранатомета і вів вогонь з великокаліберного кулемета.
Лебединське опнилося під ворожим мінометним вогнем: бойовики випустили по українських укріпленнях чотири 82-мм міни.
По Новолуганському на Луганщині окупанти завдали два мінометних ударт, випустивши сім 82-мм мін, а також били з гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.
Кримське зазнало мінометних обстрілів тричі: бойовики випустили 20 мін калібру 120 міліметрів і 14 мін калібру 82 міліметри.
По хутору Вільному противник випустив дві 120-мм міни і вів вогонь з гранатометів.
Травневе окупанти обстрілювали з великокаліберного кулемета і стрілецької зброї, а також випустили два постріли з СПГ.
Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.
Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.
Однак на останньому в 2019 році засіданні ТКГ сторони не домовилися про дату чергового перемир'я. ТКГ підтвердила прихильність до оголошеного ще в липні "хлібного перемир'я".
26 червня українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. Однак після відведення військ вогнева активність окупантів у зоні ООС лише посилилася. З 29 по 31 жовтня тривало відведення ЗСУ від Золотого на Луганщині, 9-11 листопада проходило розведення в районі Богданівки і Петрівського на Донеччині.
Детальніше про ситуацію в зоні ООС і сценарії її розвитку читайте в матеріалах Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" і "Шлях війни" для "Дзеркала тижня. Україна".