Російські силовики вранці у четвер, 10 травня, провели обшуки в селі Байдари (Орлине) в анексованому РФ Криму. За їхніми підсумками затримані двоє кримських татар – брати Ернест і Енвер Сейтосманови, повідомляє спільнота "Кримська солідарність". У 2015 році окупанти вже приходили з обшуком до будинку Ернеста Сейтосманова.
За даними активістів групи, брати Сейтосманови є родичами фігурана "справи Хізб ут-Тахрір" Нурі Примова, який відбуває "покарання" за сфабрикованим обвинуваченням.
"Зі слів місцевих активістів, Ернест Сейтосманов активно підтримував сім'ї севастопольських політв'язнів (Руслан Зейтуллаєв, Нурі Примов, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваітов)", - йдеться в повідомленні.
У травні 2016 року окупаційна "влада" Криму провели обшуки і затримання в будинках кримських татар Бахчисарая. Приводом став пошук членів забороненої в Росії організації "Хізб ут-Тахрір". Кримінальні справи були відкриті за ч. 2 статті 205.5 (участь у діяльності терористичної організації) і ч. 1 статті 205.5 КК РФ (організація терористичної діяльності). Частина фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" отримала "вироки" і етапована до місць відбування "покарань".
Обшуки в одного з братів Сейтосманових у 2015 році також були пов'язані з цією справою.
"Також стало відомо, що у 2015 році у Ернеста Сейтосманова вже був обшук. Тоді четверо кримських татар (севастопольська група у справі "Хізб ут-Тахрір") були заарештовані в Севастополі. Фігуранти свою провину не визнали і заявляли, що справа політично вмотивована, а їх кримінальне переслідування пов'язане з тим, що вони є кримськими татарами", - додають активісти.
Нагадаємо, 26 квітня підконтрольні окупаційній "владі" Криму силовики провели на анексованому півострові масштабні обшуки. "Правоохоронці" прийшли з обшуками до будинків кримськотатарських підприємців та активістів Білогірська, а також провели "слідчі дії" в інших регіонах Криму.
Затриманого після обшуків бізнесмена Ресуля Веліляєва, якого вивезли з окупованого півострова і заарештували на два місяці, відправили до московського СІЗО "Лефортове". Федеральна служба безпеки Росії намагається звинуватити Веліляєва у "діяльності щодо існування екстремістських терористичних організацій".