Окружний адмінсуд Києва повернув реєстрацію союзу догхантера Святогора

ZN.UA Ексклюзив Документ
Поділитися
Окружний адмінсуд Києва повернув реєстрацію союзу догхантера Святогора © Олексій Святогор/Facebook
Раніше виправданий догхантер намагається підключити РНБО до «вирішення питання» безпритульних тварин.

Окружний адміністративний суд Києва 24 травня визнав протиправним і скасував наказ Міністерства юстиції України про анулювання  реєстрації громадської організації «Союз журналістів-догхантерів». Одним із засновників цієї організації є відомий київський догхантер Олексій Святогор.

Історію створення цієї організації для читачів ZN.UA детально описав зоозахисник Андрій Капустін у матеріалі «Сказання про те, як у Мін'юсті собаковбивць легалізували».

Після створення організації її члени якийсь час співпрацювали з поліцією. Але після численних протестів в Україні і за кордоном, скарг зоозахисників, поліція припинила співпрацю, а Мін'юст наказом № 15355 скасував офіційну реєстрацію «Союзу».

«З одного боку, українські парламентарі весь цей час посилювали законодавство, пов'язане з жорстоким поводженням із тваринами, забороняли експлуатацію тварин в пересувних і стаціонарних цирках тощо, намагаючись не відставати від колег з ЄС, з іншого боку, догхантери докладали максимум зусиль для своєї реабілітації і легалізації », - зазначає експерт у розмові із ZN.UA.

Однією з перших перемог догхантерів стало виправдання Святогора Шевченківським райсудом Києва 18 січня 2021 року. Його обвинувачували за статтею 300 КК України - ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію.

Перебуваючи під слідством, Святогор продовжував з'являтися на етерах українських телеканалів і давати інтерв'ю, розповідаючи про вбитих ним безпритульних тварин і закликаючи наслідувати його приклад.

Однак суддя Оксана Голуб не знайшла в діях підсудного Святогора складу злочину, догхантера виправдали. Його виступи на ететрах суд визнав «усними творами», а не особистим виготовленням і трансляцією відеопродукції із пропагандою, як йому це інкримінувало слідство.

Свідчення зоозахисників, які були свідками вбивства собак з використанням ліків, що призводять до болісної смерті, - суд визнав неналежними. Сам Святогор провину не визнав і заявив, що не порушував законів України. А його заяви на етерах є «свободою слова».

Примітно, що крім справи Святогора, суддя Голуб також розглядала «справи Майдану» і неодноразово продовжувала арешт музиканту і військовослужбовцю Андрію Антоненку (Riffmaster) - фігуранту справи про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Сам Олексій Святогор сприйняв рішення суду скасувати рішення Мін'юсту з ентузіазмом, і опублікував на сторінках свого інтернет-ресурсу «ГОВОРИ!» плани щодо діяльності «Союзу». Під керівництвом Олексія Святогора й Ірини Кременовської організація планує займатися:

  • соціально-медичної «допомогою зоозахисникам» (сприянням їх шпиталізації до геріатричних інтернатів і психіатричних лікарень, зокрема примусовій);
  • експертним (методологічним) супроводом діяльності правоохоронних органів;
  • роботою із законодавцями, популяризацією «правильних і реально здійсненних ідей швидкого і ефективного вирішення проблем із наявністю безпритульних собак»;
  • окремим напрямком залишається правова допомога догхантерам, їх об'єднання, і соціальний захист (включно з компенсацією витрат).

«На підкріплення серйозності своїх планів, Святогор, також повідомив на сайті свого інтернет-ресурсу, що підключив до процесу остаточного рішення собачого питання ще і РНБО. Приклавши відповідь, в якій за підписом секретаря комісії РНБО з біобезпеки та біологічного захисту Сергія Дубовицького йдеться, що звернення Святогора буде розглянуто на наступному засіданні», - додає Капустін.

Зоозахисники подали апеляцію на рішення судді Голуб, розгляд призначено на 1 червня.

На думку Андрія Капустіна, рішення Окружного адмінсуду відкидає Україну на п'ять років назад («Союз» зареєстрований 16 квітня 2016 року - ред.) і вибиває нашу країну з цивілізованого русла інших європейських держав, де жорстоке поводження з тваринами переслідується за законом.

Нагадаємо, в 2017 році в Україні набув чинності закон, який передбачає посилення покарання за жорстоке поводження з тваринами.

Так, якщо тварину було покалічено або вбито, за нацьковування однієї тварини на іншу, публічний заклик до жорстокого поводження з тваринами, порушнику загрожує арешт на строк до 6 місяців або обмеження волі на строк до 3 років (раніше - штраф або арешт на термін до півроку).

За ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, повторно або групою осіб, передбачено позбавлення волі на термін від 5 до 8 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі