Нагадаємо, 19 лютого РНБО ввела санкції проти 19 компаній, п'яти росіян і трьох громадян України. Серед тих, хто потрапив під санкції, опинилися Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко, а також Наталія Лавренюк – фактична дружина Тараса Козака. Підставою для санкцій проти Марченко і Лавренюк стало те, що їм належить нафтопереробний завод у РФ, що постачає продукцію терористичним угрупованням “ДНР” і “ЛНР”.
Незадовго до цього президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення РНБО про накладення п'ятирічних санкцій на телеканали ZiK, NewsOne, “112 Україна” та їх формального власника – члена парламентської фракції ОПЗЖ Тараса Козака. Під санкціями також опинилися літаки Козака і Віктора Медведчука, на яких вони регулярно літали в Москву в обхід заборони на пряме авіасполучення з РФ. Підставою для санкцій стала причетність компаній Козака до закупівель вугілля в ОРДЛО, що розцінюється як фінансування тероризму. Пізніше відповідні телеканали заблокували і в відеохостингу YouTube.
Також РНБО доручила повернути в державну власність нафтопродуктопровід Самара - Західний напрямок. Територією України проходить 1433 км нафтопродуктопроводу. Ділянка нафтопродуктопроводу експлуатує компанія "ПрикарпатЗахідТранс", яку пов'язують з Медведчуком. Данілов нагадав, що магістральний трубопровід має важливе значення і є державною власністю України.
ZN.UA дослідило контекст подій щодо визнання права власності на нафтопродуктопровід “Самара-Західний напрямок”. А голова правління StateWatch Олександр Лємєновпроаналізував, як через керуючу компанію “труба Медведчука” може опинитися у власності олігарха Ігоря Коломойського. Подробиці у статті “Як Коломойський отримає “медведчуківський” нафтопровід” для читачів ZN.UA.