Телеканали Медведчука-Козака заблокували в YouTube

Поділитися
Телеканали Медведчука-Козака заблокували в YouTube © Anton Golubev/Reuters
Санкції РНБО не поширюються на відеохостинг, переговори про блокування Zik, «112 Україна» і NewsOne у ньому велися окремо.

Телеканали Zik, «112 Україна» і NewsOne, які опинилися під санкціями, заблокували у відеохостингу YouTube. Формальним власником трьох телеканалів є народний депутат Тарас Козак (ОТЗЖ), фактичним - його бізнес-партнер, лідер політради ОПЗЖ Віктор Медведчук.

Пошук відеохостингу зазначені канали поки що знаходить, але відкрити їх уже неможливо. Про збій у роботі YouTube не йдеться - інші канали доступні для пошуку і перегляду.

Заблокований канал
Заблокований канал
Скріншот Youtube

Заблокований канал NewOne
Заблокований канал NewOne
Скріншот Youtube

Заблокований канал Zik
Заблокований канал Zik
Скріншот Youtube

Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо санкції стосовно трьох телеканалів 2 лютого. Їхніх власників підозрюють у фінансуванні тероризму, а самі канали - у поширенні пропаганди Кремля в Україні.

Після блокування мовлення телеканали «переїхали» у YouTube, українська влада почала переговори із сервісом про їх блокування.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення РНБО про накладення п'ятирічних санкцій на телеканали ZiK, NewsOne, «112 Україна» та їх формального власника – члена парламентської фракції ОПЗЖ Тараса Козака. Під санкціями також опинилися літаки Козака і Віктора Медведчука, на яких вони регулярно літали в Москву в обхід заборони на пряме авіасполучення з РФ.

Санкції передбачають блокування активів, економічної і фінансової діяльності, анулювання ліцензій. Підставою для санкцій стала причетність компаній Козака до закупівель вугілля в ОРДЛО, що розцінюється як фінансування тероризму.

19 лютого РНБО ввела санкції проти 19 компаній, п'яти росіян і трьох громадян України: Віктора Медведчука і його дружини Оксани Марченко, а також Наталії Лавренюк – фактичної дружини Тараса Козака. Підставою для санкцій проти Марченко і Лавренюк стало те, що їм належить нафтопереробний завод у РФ, що постачає продукцію терористичним угрупованням «ДНР» і «ЛНР».

25 лютого співробітники підсанкційних телеканалів створили ТОВ «Медіахолдинг «Новини». Засновниками стали 100 осіб, статутний капітал медіаходінгу - 100 гривень. Так творці телеканалу «Перший незалежний» намагалися уникнути нових санкцій, однак він перестав мовити, не пропрацювавши й тижня. На сьогодні канал «Першого незалежного» продовжує працювати в YouTube.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі