Офіс генпрокурора готує хронологію воєнної агресії Росії у Криму та Донбасі – Мамедов

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Офіс генпрокурора готує хронологію воєнної агресії Росії у Криму та Донбасі – Мамедов © Прокуратура АР Крим та міста Севастополя
Уже запущено реєстри інфраструктури, постраждалої унаслідок збройного конфлікту. Триває збір відомостей про загиблих, поранених і зниклих безвісти.

Офіс генерального прокурора України готує хронологію воєнної агресії РФ у Криму та Донбасі - електронну базу даних, де будуть відновлені навіть події, що передували окупації.

«Ми плануємо частково зробити її публічною. Закрити, скажімо, тільки персональні дані обвинувачених, свідків і жертв, а також інформацію про досудовий розгляд», - розповів заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов в інтерв'ю редакторці відділу міжнародної політики Тетяні Силіній.

Щодо Криму технічно хронологія вже практично готова, уточнив Мамедов, - наповнюється даними. З Донбасом складніше - там щодня точились бої, ситуація змінювалась ледь не щогодини, тому для відновлення і реконструкції подій потрібно більше часу.

Управління з питань воєнних злочинів у прокуратурах Донецької та Луганської областей вже запустили реєстри цивільної інфраструктури, пошкодженої і зруйнованої внаслідок збройного конфлікту, зокрема й на окупованій території, ведеться облік загиблих, поранених, зниклих безвісти. 

«На цей момент у Донецькій області пошкоджено майже три тисячі об'єктів цивільної інфраструктури, майна фізичних і юридичних осіб, повністю зруйновано – понад 300. Цей масив даних необхідний і для подальшої репарації», - уточнив заступник генпрокурора.

Мамедов вважає, що право знати правду - один з чотирьох основних елементів правосуддя перехідного періоду - алгоритму, «дорожньої карти» процесу виходу нашої країни зі збройного конфлікту і життя у постконфліктний період. Однак право перехідного періоду не зводиться лише до притягнення винних до відповідальності, уточнює він. Воно і про захист жертв конфлікту, матеріальну компенсацію та моральну сатисфакцію.

«І ще одна новина на продовження тематики права на правду: ми спільно з Національним інститутом пам'яті, представництвом президента у Криму, правозахисниками й міжнародними організаціями запускаємо віртуальний музей російської агресії. Він уже, практично, на «виході»», - додав Гюндуз Мамедов.

Ініціативу буде реалізовано в сучасній формі сторітеллінгу, тому зацікавить і молоде покоління: там будуть представлені фото-й відеоматеріали міжнародного збройного конфлікту, буде описано перебіг конфлікту, продемонстровані та описані факти грубих порушень міжнародного гуманітарного права РФ.

«Таким чином ми зберігаємо пам'ять про причини, хронологію та ключові події збройної агресії Росії проти України», - резюмував він.

Як покарати агресора? Хто судитиме вище керівництво РФ за порушення міжнародного гуманітарного і кримінального права? Чи будуть покарані ті, хто став на бік агресора й окупанта? Що робить Україна для того, щоб покарання стало невідворотним? Читайте в інтерв'ю, яке взяла Тетяна Силіна у заступника генерального прокурора України Гюндуза Мамедова.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі