В Офісі генпрокурора збираються запустити новий інструмент розслідування воєнних злочинів – Мамедов

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В Офісі генпрокурора збираються запустити новий інструмент розслідування воєнних злочинів – Мамедов © пресслужба Гюндуза Мамедова
Мобільні групи шукатимуть докази і працюватимуть зі свідками на деокупованій території Донеччини та Луганщини.

В Офісі генерального прокурора розглядають можливість використання нового інструменту розслідування воєнних злочинів - мобільні групи.

«Ми плануємо запустити новий інструмент — мобільні групи. Передбачається, що вони фіксуватимуть грубі порушення міжнародних гуманітарних норм, прав людини, які мали місце в певний період часу на конкретній території», - розповів заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов в інтерв'ю редакторці відділу міжнародної політики Тетяні Силіній.

Він уточнив: ідеться про території, звільнені у 2014-2015 роках (Маріуполь, Щастя, Слов'янськ, Краматорськ, Бахмут, Торецьк, Авдіївка, Красногорівка, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне, Попасна, Костянтинівка, Дружківка, Лиман та ін. - ред. ).

Попри те, що минуло понад п'ять років, на місці подій досі можуть залишатись докази, що мають значення для розслідувань, там також можуть жити свідки і жертви, які допоможуть відновити хронологію подій.

«Розглядаємо варіант створення шести таких груп терміном дії на півроку і розподілом їхньої роботи за територіальним принципом. Наприклад, одна група — Авдіївка—Красногорівка—Мар’їнка Донецької області, друга — Маріуполь і т.п.», - пояснив він.

До складу таких місій з установлення фактів мають входити прокурор і слідчий, а в окремих випадках і експерти - судово-медичні, балісти, екологи і представники Міноборони, вважає Мамедов.

За його словами, правоохоронці продовжують шукати шляхи удосконалення методики розслідування, її активізації та пошуку нових доказів, оскільки наслідки збройного конфлікту зобов'язують знаходити нові інструменти.

«Знову ж, звернувшись до міжнародного досвіду та провівши аудит наших справ, ми вийшли на низку проблем. Наприклад, не завжди оперативно фіксувалися факти по гарячих слідах і не було стандарту правової оцінки злочинів, зокрема для можливості розгляду кейсів у міжнародних інстанціях», - додав заступник генпрокурора.

Як покарати агресора? Хто судитиме вище керівництво РФ за порушення міжнародного гуманітарного і кримінального права? Чи будуть покарані ті, хто став на бік агресора й окупанта? Що робить Україна для того, щоб покарання стало невідворотним? Читайте в інтерв'ю, яке взяла Тетяна Силіна у заступника генерального прокурора України Гюндуза Мамедова.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі