Одруження під час війни: як укласти шлюб з військовим

Поділитися
Одруження під час війни: як укласти шлюб з військовим © freepik/freepik
Для цього існують певні процедури.

Через військове вторгнення РФ в Україні тривають бойові дії. Багато сміливих чоловіків та жінок стали на захист своєї країни. Але навіть під час війни не зменшується кількість людей, які хочу зареєструвати шлюб, у тому числі й серед військовослужбовців. Фахівці ГО «Юридична сотня» розповіли, як укласти шлюб з військовим під час війни.

Чи можна зареєструвати шлюб дистанційно

Експерти зазначили, що українським законодавством передбачений особливий порядок дистанційного одруження для військовослужбовців. Дане питання регулюється Постановою Кабміну від 7 березня 2022 року № 213 «Деякі питання державної реєстрації шлюбу в умовах воєнного стану».

Цією процедурою можуть скористатися:

  • Військовослужбовці: Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Національної гвардії, іншого утвореного відповідно до законів України військового формування.
  • Поліцейські.
  • Особи рядового і начальницького складу: Служби цивільного захисту, Державного бюро розслідувань, Державної кримінально-виконавчої служби,
  • Особи начальницького складу: Національного антикорупційного бюро, Бюро економічної безпеки.
  • Працівники закладів охорони здоров’я.

Як укласти шлюб без особистої присутності військового

Для цього потрібно скласти заяву про реєстрацію шлюбу. Така заява обов’язково має містити наступні відомості:

  • у «шапці» зазначається назва відділу державної реєстрації актів цивільного стану; прізвище, ім’я, по батькові особи, яка бажає зареєструвати шлюб;
  • назва документа, що посвідчує особу (серія, номер, яким органом і коли виданий);
  • у самому тексті заяви зазначається прізвище, ім’я, по батькові, дата народження і громадянство нареченого та нареченої;
  • сімейний статус — неодружений (-на), удівець (удова), шлюб розірвано;
  • прізвище, бажане після укладення шлюбу: залишити своє, взяти прізвище нареченого (нареченої) тощо;
  • дата та підпис.

Для отримання зразка такої заяви та всіх необхідних роз’яснень можна звернутися на гарячу лінію ГО «Юридична сотня» – 0 800 308 100.

Далі заяву про реєстрацію шлюбу потрібно передати командиру. Заява подається безпосередньому командиру (керівнику), який засвідчує справжність підпису на ній тобто ставить у графі «Підпис засвідчую» свій підпис, прізвище та ініціали, а також печатку.

Після цього заяву потрібно передати до органу Державної реєстрації актів цивільного стану.

Передання (надсилання) заяви про реєстрацію шлюбу до відділу РАЦС забезпечує командир (керівник). Це може бути той РАЦС, у який заяву було подано іншим з наречених, який не є військовослужбовцем.

Після того, як відділ ДРАЦС отримує заяви обох наречених, складається відповідний акт та видається свідоцтво про реєстрацію шлюбу.

Які є інші способи укладання шлюбу з військовим

Також можна скористатися трохи іншою процедурою, а саме тоді, коли акт про укладення шлюбу складається не органом РАЦС, а безпосереднім командиром (керівником) військовослужбовця.

У цьому випадку особиста присутність наречених не є обов’язковою. Достатнім є використання доступних засобів відеозв’язку з тим із наречених, хто відсутній.

Такий акт обов’язково має містити відомості:

  • дата та місце складення акта;
  • прізвище, ім’я та по батькові, дата народження, громадянство;
  • обране прізвище обох наречених.

А також скріплюватися гербовою печаткою відповідного органу (військового формування).

Командир (керівник), яким було складено акт, передає (надсилає) його до відділу ДРАЦС, де складається актовий запис про шлюб та вносяться відомості до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Слід зазначити, що акт про укладення шлюбу також може бути складений керівником закладу охорони здоров’я, у якому перебувають або працюють один чи обоє наречених, та скріплюється печаткою (за наявності) цього закладу.

Наречені можуть бути присутні за допомогою засобів відеозв’язку, проте присутність двох свідків є обов’язковою. Прізвище, ім’я, по батькові, дата народження та підписи свідків є обов’язковим елементом акта про укладення шлюбу за цією процедурою.

Реєстрація шлюбу здійснюється безкоштовно. Свідоцтво про реєстрацію шлюбу видається за зверненням подружжя (або одного з них) відділом ДРАЦС, якому були надіслані заява чи акт.

Якщо жоден з подружжя не може звернутися за отриманням свідоцтва до відділу ДРАЦС, яким було зареєстровано шлюб, то його можна отримати в іншому відділі за умови внесення відомостей про цей шлюб до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Раніше ми писали, чи потрібна довідка з військкомату для одруження під час війни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі