Комітет Верховної Ради України з питань молоді і спорту рекомендував Раді прийняти за основу проєкт Закону України про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо зміни терміну розгляду заяв про розірвання шлюбу, повідомляє офіційний сайт Верховної Ради.
Члени Комітету підтримали ідею надати подружжю більше часу для ухвалення рішення про розірвання шлюбу.
Для подружжя, яке не має дітей законопроєктом №9043 пропонується надавати на ухвалення рішення три місяці з дня подання заяви про розлучення, для тих, хто має дітей — шість місяців. Нині орган державної реєстрації актів цивільного стану складає актовий запис про розірвання шлюбу через місяць від дня подання такої заяви.
Водночас, у законопроекті будуть розширені та більш чітко виписані підстави для розірвання шлюбу протягом одного місяця. Пришвидшена процедура застосовуватиметься в разі:
- здійснення одним із подружжя домашнього насильства стосовно іншого з подружжя або його дітей, що підтверджено рішенням суду, що набрало законну силу;
- ухвалення до подання заяви про припинення шлюбу рішення подружжя про окреме проживання;
- встановлення факту проживання одним із подружжя однією сім’єю із іншою особою іншої статі, з якою він не перебуває у родинних відносинах.
За даними Мін'юсту, у 2022 році шлюб вирішили розірвали 17 893 пари. Для порівняння, у 2021 році зареєстрували 29 587 розлучень, а у 2020 кількість пар, які розлучились була майже в 10 разів більшою: шлюб розірвали 119 253 пари.
Натомість під час війни українці втричі частіше реєструють шлюби, ніж розлучення: лише за перші вісім місяців 2022 року одружилися понад 169 тисяч пар.