Одруження під час війни: чи потрібна для цього довідка з військкомату

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Одруження під час війни: чи потрібна для цього довідка з військкомату © freepik.com
Роз'яснення дав експерт.

Через повномасштабну військову агресію Росії в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років. Навіть під час війни громадяни України вступають у шлюб.

Адвокат юридичної компанії «Riyako&Partners», членкиня Асоціації правників України Катерина Аніщенко ексклюзивні коментарі ZN.UA розповіла, чи потрібна довідка з військкомату для одруження.

«Ні, не потрібно, якщо у чоловіка є військовий квиток або посвідчення про припис, якщо ж не має, то, так необхідно буде ставати на військовий облік, отримувати військово обліковий документ, а вже потім йти до ДРАЦ, зараз поясню чому:

Згідно Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, для реєстрації шлюбу необхідно майбутньому подружжю подати заяву про державну реєстрацію шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану за їх вибором.

В заяві, у п.7 зазначається відношення до військової служби: а) де перебуває на обліку; б) назва міста, номер поштової скриньки військової частини, де служить; в) військове звання (категорія), стосовно призовників зазначається - «призовник»; г) серія та номер військового квитка (тимчасового посвідчення) або посвідчення про припис.

Так, звичайно ж Ви можете заначити не вірні данні, але орган державної реєстрації актів цивільного стану, що прийняв заяву про реєстрацію шлюбу, зобов'язаний ознайомити наречених з умовами і порядком державної реєстрації шлюбу, їхніми правами та обов'язками як майбутніх подружжя і батьків, обов'язком повідомити один одному про стан свого здоров'я, попередити наречених про відповідальність за приховання відомостей про наявність перешкод для державної реєстрації шлюбу.

У графі «Для відміток» актового запису про шлюб зазначається: «Особи попереджені про правові наслідки недійсності шлюбу у разі повідомлення завідомо неправдивих даних щодо свого сімейного стану» та проставляються підписи наречених», – сказала вона.

Адвокат зазначила, що на підставі актового запису про шлюб кожному із подружжя видається свідоцтво про шлюб. За її словами, якщо особа під час державної реєстрації шлюбу змінила прізвище, то на першій сторінці паспорта у формі книжечки робиться відмітка про те, що зазначений документ підлягає обміну в місячний строк у зв'язку зі зміною прізвища при державній реєстрації шлюбу.

«Органи державної реєстрації актів цивільного стану зобов’язані у семиденний строк після проведення державної реєстрації шлюбу військовозобов'язаних або призовників надіслати про це повідомлення районним (міським) військовим комісаріатам за місцем перебування таких осіб на військовому обліку.

В такому повідомленні органи ДРАЦ повідомляють, відповідно до вимог частини четвертої статті 38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» про зміну призовниками і військовозобов’язаними прізвища, імені та по батькові, а також зміну інших даних. Вказане повідомлення надсилається відповідно до Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 грудня 2016 року № 921.

У повідомленні зазначається: військове звання (категорія); серія та номер військового квитка (тимчасового посвідчення) або посвідчення про приписку; адреса місця проживання; прізвище, власне ім’я та по батькові;  дата народження; зміни, які відбулися;  дата та номер актового запису про зміну цивільного стану.

Тож, як бачимо, органи  ДРАЦ самі повідомляють військкомати про одруження чоловіків призовного віку.

І такі повідомлення, не є нововведенням на час дії воєнного стану. Вони існували ще з 2000 року, коли були затвердженні Наказом Мін'юсту правила державної реєстрації актів цивільного стану в Україні», – резюмувала Аніщенко.

Раніше ми писали,  у Верховній Раді ухвалили закон, відповідно до якого добровольці також вважатимуться ветеранами війни.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі