Обвинувальний акт у "справі ЗНО" повернули ГПУ

Поділитися
Обвинувальний акт у Суд розглянув обвинувальний акт у "справі ЗНО" © Укрінформ
В обвинувальному акті були виявлені неконкретизованими формулювання звинувачень, що, на думку суду, позбавляло обвинувачених у праві на захист.

Солом'янський районний суд Києва повернув прокурору обвинувальний акт стосовно колишнього директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука й шести спіробітників УЦОЯО.

Фотокопію рішення суду оприлюднив син екс-директора УЦОЯО, колишній заступник голови Державної фіскальної служби Костянтин Лікарчук.

Він також зазначив, що "так як обвинувальний акт був спрямований до суду в останній передбачений законом день проведення досудового слідства, кримінальне провадження у "справі ЗНО" має бути закрите".

У рішенні суду сказано, що при складанні обвинувального акта співробітниками Генпрокуратури було допущено порушення ст. 291 Кримінально-процесуального кодексу, зокрема, "неконкертизоване формулювання обвинувачення, що, в свою чергу, позбавляє обвинувачених можливості реалізувати конституційне право на захист".

Читайте також: Українці оцінили рівень корупції на різних етапах вступу до ВНЗ

Нагадаємо, 21 липня 2015 року генеральний прокурор Віктор Шокін заявив, що керівник Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук підозрюється у зловживанні службовим становищем і фальсифікації результатів тестування ЗНО. У Міносвіти розповіли, що у ході спецоперації" у Лікарчука вилучили дві ручки і чашку.

Наступного дня Кабмін усунув Ігоря Лікарчука від виконання обов'язків директора УЦОЯО на час проведення розслідування Генеральною прокуратурою. Сам Лікарчук в результаті скандалу написав заяву про звільнення, але в Міністерстві освіти і науки йому не дали ходу. Відставка Лікарчука була прийнята Кабміном 22 вересня після повторної подачі заяви про звільнення директором УЦОЯО.

Генеральна прокуратура України 27 липня минулого року направила до суду обвинувальний акт стосовно директора УЦОЯО, а також ще шістьох службовців центру у несанкціонованій зміні результатів ЗНО, привласнення та легалізації коштів держбюджету та міжнародної допомоги.

У ГПУ стверджували, що шляхом "завищення результатів ЗНО" доступ до вищої освіти отримали "сотні абітурієнтів, переважно діти керівників державних органів вищого рівня, правоохоронних органів, працівників системи освіти, народних депутатів України та їхніх помічників".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі