ГПУ передала до суду звинувачення стосовно керівників УЦОЯО

Фото Документ
Поділитися
Сім працівників центру, в тому числі його колишній директор, підозрюються в незаконному завищенні окремих результатів ЗНО та привласнені держкоштів.

Генеральна прокуратура України 27 липня направила до суду обвинувальний акт стосовно директора УЦОЯО (Українського центру оцінювання якості освіти), а також ще шістьох службовців центру щодо несанкціонованої зміни результатів ЗНО, привласненні та легалізації коштів держбюджету і Американських рад з міжнародної освіти.

Як повідомили в ГПУ, директор УЦОЯО, двоє його заступників та ще четверо людей у цілому звинувачуються за такими статтями Кримінального кодексу України: за ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації), ч. 4 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка обробляється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї), ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 366 (службове підроблення), ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом).

Читайте також: Результати ЗНО тепер будуть на персональних сторінках абітурієнтів – Лікарчук

У ГПУ стверджують, що шляхом "завищення результатів ЗНО" доступ до вищої освіти незаконно отримали "сотні абітурієнтів, переважно діти керівників державних органів вищого рівня, правоохоронних органів, працівників системи освіти, народних депутатів України та їх помічників".

"Керівництвом УЦОЯО з метою особистого збагачення і кар'єрних міркувань у 2008 році створена злочинна організація, яка завищувала результати оцінювання абітурієнтів шляхом внутрішнього втручання в комп'ютерні системи.

Так, в 2014-2015 роках слідством встановлено завищення результатів ЗНО понад 200 осіб, а всього з 2008 року - близько 2 000.

З метою прикриття незаконного втручання в систему керівництвом УЦОЯО навмисно не було забезпечено створення комплексної системи захисту інформації, ... до того ж і публічно заперечувалася можливість втручання в результати ЗНО", - йдеться в повідомленні ГПУ.

При цьому, в ході досудового розслідування встановлено непричетність до завищення результатів оцінки посадових осіб Донецької, Львівської, Дніпропетровської та Херсонської регіональних центрів оцінювання якості освіти, більшості працівників УЦОЯО,

"Майже всі протиправні дії здійснювалися керівництвом Центру", - кажуть у ГПУ, відзначаючи, що встановлена непричетність до завищення результатів ЗНО посадових осіб Донецької, Львівської, Дніпропетровської та Херсонської регіональних центрів оцінювання якості освіти, та більшості працівників УЦОЯО.

В даний час завершено досудове розслідування за фактами створення злочинної організації, привласнення та легалізації нею бюджетних коштів в сумі понад 4 млн грн, завищення результатів ЗНО в 2014-2015 роках.

Матеріали досудового розслідування щодо завищення результатів ЗНО у 2008-2013 роках виділено в окреме провадження.

У ГПУ зазначають, що за результатами розслідування "вже відраховані 26 студентів, які подали недостовірні дані про результати ЗНО, відповідні документи направлені ще по 174 особам".

Сам Ігор Лікарчук на своїй сторінці в Facebook, коментуючи публікацію Генпрокуратурою вищевказаних документів, заявив, що "ГПУ виконала функцію суду, хіба що не винесла вирок". Він допустив, що у разі обвинувального вироку, справу буде доведено до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Нагадаємо, 21 липня минулого року генеральний прокурор Віктор Шокін заявив, що керівник Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук підозрюється у зловживанні службовим становищем і фальсифікації результатів тестування ЗНО. У Міносвіти розповіли, що у ході спецоперації" у Лікарчука вилучили дві ручки і чашку.

На наступний день Кабмін усунув Ігоря Лікарчука від виконання обов'язків директора УЦОЯО на час проведення розслідування Генеральною прокуратурою. Сам Лікарчук в результаті скандалу написав заяву про звільнення, але в Міністерстві освіти і науки йому не дали ходу. Відставка Лікарчука була прийнята Кабміном 22 вересня після повторної подачі заяви про звільнення директором УЦОЯО.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі