Прокурор заявив про те, що колишніх співробітників "Беркута", яких звинувачують у розстрілі активістів на вулиці Інститутській у 2014 році внесли у списки на обмін утримуваними особами, передає hromadske. Саме тому прокурори просять змінити обвинуваченим запобіжний захід.
Під час засідання Апеляційного суду Києва, Сергій Куций зачитав лист голови Генеральної прокуратури Руслана Рябошапки, в якому він також вимагає звільнити колишніх "беркутівців" із СІЗО.
Зокрема, адвокати Олега Янішевського, Сергія Зінченка і Павла Аброськіна також клопочуть про звільнення своїх підзахисних із СІЗО. Адвокати ще двох колишніх спецпризначенців Сергія Тамтури і Олександра Маринченка, які зараз перебувають під домашнім арештом, просять скасувати їм запобіжний захід. Усіх п'ятьох звинувачують у вбивстві 48 і пораненні 80 осіб на вулиці Інститутській в Києві 20 лютого 2014 року
Як повідомлялося, генпрокурор Руслан Рябошапка виключив із судового процесу прокурорів Олексія Донського, Ігоря Земскова, Яніса Симонова і Дениса Іванова, які протягом кількох років вели справи Майдану. Напередодні глава ГПУ звільнив групу прокурорів у зазначеній справі. Зокрема, Донського, Земскова, Симонова і Іванова замінили на нових прокурорів Сергія Куцого, Віталія Суботіна та Олександра Шеваленка. Апеляційний суд Києва дозволив таку заміну, але залишив у справі обидві прокурорські групи.
Зазначимо, що вже повідомлялося про плани передати бойовикам "ДНР" і "ЛНР" в рамках запланованого обміну колишніх співробітників "Беркута". Однак згодом адвокат обвинувачених заявив, що підозрюваних виключили зі списку обміну.
23 грудня Тристороння контактна група погодила проведення обміну утримуваними особами за формулою "всіх на всіх" до кінця поточного року. Попередньо домовилися про обмін лідери України, Німеччини, Франції та Росії. Як повідомили російські ЗМІ, обміняти утримуваних осіб планують 29 грудня. Дату обміну підтвердив і президент України Володимир Зеленський.
Узгодити обмін ТКГ повинна була під час засідання 18 грудня. Але тоді домовленості з цього питання досягти не вдалося. За словами представниці української гуманітарної підгрупі Валерії Лутковської, всі домовленості тоді зірвалися через представників незаконного формування "ЛНР".