Повідомляється, що мандат місії продовжено до 30 вересня 2019 року. Спостерігачі будуть здійснювати моніторинг ситуації і пересувань через кордон у двох російських пунктах пропуску та повідомляти про це у своїх звітах, передає Укрінформ.
Українська сторона закликала Словацьке головування в ОБСЄ організувати неформальні консультації між державами-учасницями щодо посилення прозорості на окупованій ділянці російсько-українського кордону.
"Ми закликаємо Словацьке головування відновити неформальні консультації між державами-учасниками, спрямовані на посилення прозорості на кордоні і підвищення ефективності польових місій ОБСЄ в досягненні цієї мети", - заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук.
Він зазначив, що бойовики заважають місії ОБСЄ здійснювати моніторинг на окупованих територіях. Зокрема, 15 і 16 квітня місії ОБСЄ відмовили у праві відстежити ситуацію на залізничному вокзалі "Червона Могила" поблизу Вознесенівки, яка розташована навпроти російського пункту пропуску "Гуково".
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ розпочала роботу в Україні ще до початку конфлікту на сході, 21 березня 2014 року, на запрошення української сторони. Це рішення підтримали 57 країн-учасниць ОБСЄ. 30 березня мандат місії в Донбасі продовжений ще на рік.
1 січня 2019 року головування в ОБСЄ розпочала Словаччина, організацію очолив міністр закордонних справ Мирослав Лайчак. 10 січня на прес-конференції у Відні Лайчак повідомив про готовність ОБСЄ підтримати розміщення миротворців ООН у ОРДЛО і сприяти миротворчій місії.
У новому році Лайчак відвідав схід України в статусі голови ОБСЄ. Він був шокований умовами життя людей уздовж лінії розмежування в Донбасі, і закликав обидві сторони докласти більше зусиль для мирного політичного врегулювання конфлікту.