ОБСЄ підтримує введення миротворців ООН до ОРДЛО

Поділитися
ОБСЄ підтримує введення миротворців ООН до ОРДЛО Голова ОБСЄ заявив про готовність Моніторингової місії співпрацювати з миротворцями ООН © Flickr/OSCE Special Monitoring Mission to Ukraine
В ОБСЄ готові поділитися з ООН досвідом роботи в Донецькій і Луганській областях.

Діючий голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак повідомив про готовність Організації підтримати розміщення миротворців ООН в ОРДЛО, а також сприяти миротворчому контингенту, передає "Укрінформ".

За словами Лайчака, він вже обговорював це питання з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутерришем.

"Якщо рішення про розгортання такої місії буде прийнято, то ОБСЄ готова використовувати свій досвід на місцях для надання підтримки", - заявив глава ОБСЄ на прес-конференції у Відні в четвер, 10 січня.

При цьому він констатував, що Рада Безпеки ООН ще не наблизилася до прийняття відповідного рішення.

"Це питання обговорювалося, згадувався, але воно не включене зараз офіційно до порядку денного Ради Безпеки. Зараз нічого коментувати, але ми спостерігаємо за розвитком ситуації в цілому", - пояснив Лайчак.

Він також нагадав, що найближчими тижнями він звітуватиме в ООН про ситуацію в українському Донбасі.

Нагадаємо, що колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен підготував доповідь, у якій оцінив деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі чоловік, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія і Білорусь.

Білорусь підтвердила бажання відправити військових у ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.

У МЗС України вказали на неможливість участі у миротворчій місії військових з Білорусі та інших держав, які є військовими союзниками Росії.

Спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявив, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.

Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі