ОБСЄ посилила моніторинг ситуації в Ужгороді, але з Івано-Франківська

Поділитися
ОБСЄ посилила моніторинг ситуації в Ужгороді, але з Івано-Франківська ОБСЄ продовжує стежити за ситуацією в Ужгороді © ОБСЄ / Facebook
В організації це рішення пояснили "нещодавніми подіями в Ужгороді".

Місія Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) посилила моніторинг ситуації в Ужгороді і продовжить здійснювати його за допомогою безперервного патрулювання з Івано-Франківська.

У ніч на 4 лютого невідомі кинули пляшку із запальною сумішшю в будівлю "Товариства угорської культури Закарпаття" в Ужгороді. При цьому жоден співробітник центру не постраждав, унаслідок атаки було пошкоджено вікно (розбите скло, злегка обгоріла рама).

"У відповідь на нещодавні події в Ужгороді і його околицях СММ ОБСЄ, згідно зі своїм мандатом, посилила моніторинг у цьому районі й відповідно оприлюднила результати роботи в своїх звітах", - йдеться у відповіді місії ОБСЄ на запит "Української правди".

Зазначимо, 11 березня голова МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив про те, що отримав листа від Генерального секретаря ОБСЄ з повідомленням про встановлення постійної присутності організації в Ужгороді.

Тим не менш, у Закарпатській ОДА повідомили про те, що до чиновників із пропозицією відкрити офіс постійної моніторингової місії ОБСЄ ніхто не звертався.

Нагадаємо, мандат Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ поширюється не лише на Донбас, але й на всю територію нашої країни, включно з анексованим Кримом. Що робить теоретично можливим відкриття офісу СММ в Ужгороді. Однак для направлення місії потрібен консенсус в ОБСЄ, а Україна виступає проти цього.

Нагадаємо, раніше українські правоохоронці встановили особи паліїв – громадян Польщі. Суд заарештував їх на 90 діб.

У той самий час Угорщина закликала ОБСЄ направити свою постійну місію в Закарпатську область, у зв'язку з "напруженістю" в регіоні. Слідом закарпатські угорці також закликали розгорнути в області постійну місію ОБСЄ.

Одночасно з цим Будапешт звинуватив Київ у організації атаки на права нацменшин, згідно з прийнятим в Україні законом "Про освіту".

Детальніше про ультиматуми Угорщини та їхні наслідки для України читайте у статті "За півкроку до червоної риски" Володимира Кравченка для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі