«Облік - це не призов і не мобілізація» — замміністра оборони пояснила особливості указу

Поділитися
«Облік - це не призов і не мобілізація» — замміністра оборони пояснила особливості указу © Ганна Маляр / Facebook
Навіть в особливих умовах жінки-юристи виконуватимуть роботу юристів, а журналістки – журналістів.

Українкам не варто панікувати через запровадження військового обліку для жінок, адже це зовсім не означає мобілізації чи призову жінок до війська, заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

"Облік - це НЕ призов і НЕ мобілізація! Паніка та переляк безпідставні – це жодним чином кардинально не змінить життя жінок", – сказала вона в ранковому ефірі на каналі 1+1.

При цьому коментуючи петицію про скасування наказу про військовий облік для жінок, вона назвала її  "нормальним демократичним процесом", та додала, що сам наказ  був виданий у рамках ухваленого ще в березні закону, тому не  мав би бути несподіванкою.

«У березні цього року був прийнятий Закон, який запровадив саме такий облік. Підтримали абсолютна більшість фракцій - тобто це спільне парламентське рішення спрямоване на оновлення, удосконалення системи військового обліку. Наказ є виконанням цього закону. Військовий облік жінок був і раніше. Приміром постановою КМУ від 1994 передбачалось близько 40 професій/спеціальностей, що були підставою для взяття жінок на військовий облік», - зазначила Маляр.

Вона додала, що просто з того часу частина професій зникла, з‘явились нові, тому порядок взяття на військовий облік потребувало оновлення та удосконалення. До того ж до 2008 року цей документ був таємний та не публікувався.

Також Маляр уточнила, що у разі виникнення "скрутних" ситуацій у країні жінки-юристи виконуватимуть функції юристів, журналісти – журналістів.

«Чи потрібно вже завтра йти до Територіальних центрів комплектування (колишні військкомати). Ні. На це є цілий 2022 рік. Виконання закону про оновлення системи військового обліку триватиме протягом усього року», - додала замміністра.

Вона зазначила, що зараз в міноборони намагаються максимально спростити процес та перевести його частину в онлайн формат.

Нагадаємо, 17 грудня набрав сили наказ Міністерства оборони України №313 «Про затвердження Переліку спеціальностей та/або професій споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями», що передбачає постановку на облік більшості працюючих жінок.

Згодом із роз’ясненнями виступили головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний, заступниця міністра оборони Наталія Воронкова, а Командування Сухопутних військ ЗСУ дало брифінг.

Голова комітету ВР з питань нацоборони, безпеки та розвідки Олександр Завітневич припустив, що список професій переглянуть у бік зменшення. А речник української ТКГ Олексій Арестович уточнив: взяття жінок на військовий облік передбачає насамперед можливість замінити чоловіків на тилових спеціальностях у разі початку активної фази бойових дій з боку Росії.

Виконання наказу Міноборони потребуватиме близько 1,5-2 років у мирний час, вважає ексміністр оборони України Анатолій Гриценко. А в умовах децентралізації і пандемії коронавірусу це практично непідйомне завдання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі