Як жінкам стати на військовий облік – роз’яснення ЗСУ

Відео
Поділитися
Як жінкам стати на військовий облік – роз’яснення ЗСУ © МО України / Flickr
Куди йти, які документи брати і чим облік відрізняється від бойової служби.

Українські жінки до кінця 2022 року мають стати на військовий облік – відповідний наказ Міноборони набрав сили 17 грудня. Командування Сухопутних військ ЗС України провело брифінг, на якому роз’яснило алгоритм дій.

⇒ Де стати на облік:

У найближчому територіальному центрі комплектування та соцпідтримки (колишні військкомати). Адреси та контакти – за посиланням.

⇒ Що взяти із собою:

  • Копію паспорта:
  • Копію ідентифікаційного коду (РНОКПП);
  • Копію документів про освіту;
  • Копію свідоцтва про шлюб;
  • Копію свідоцтв про народження дитини/ей;
  • Три глянцеві фотокартки 3х4 см;
  • COVID-сертифікат або свіжий ПЛР-тест;
  • Стару довідку чи приписне свідоцтво (тим, хто має звання, або вчився на військовій кафедрі).

Перед тим, як отримати військовий квиток, необхідно пройти військово-лікарську комісію. Довідку про її проходження видадуть у центрі комплектування.

⇒ Хто має стати на облік:

  • Жінки, які отримали освіту чи працюють за спеціальністю з Переліку Міноборони. Перевірити можна тут, чи зв’язавшись із центром комплектування;
  • Жінки віком від 18 до 60 років;
  • Жінки із малолітніми дітьми;
  • Вагітні жінки.

Командування Сухопутних військ нагадало, що військовий облік не є призовом на службу. Зокрема, на військовому обліку стоять жінки-медики й представниці деяких інших професій. Крім того, на обліку перебувають і чоловіки, однак не всі запасники служать у лавах ЗСУ.

«Взяття на військовий облік жінок-військовозобовʼязаних – це не призов на військову службу. Це абсолютно дві різні категорії, і сьогодні ніхто нікого не призиває на військову службу без згоди», – наголосив начальник управління персоналом Сухопутних військ ЗСУ Ярослав Горбач.

На бойову службу жінок можуть призвати лише у крайньому разі, наголошують військові. Це можливо під час воєнного стану або в особливий період під час мобілізації.

За словами Горбача, з 2014 року в Україні було проведено шість хвиль мобілізації, на службу призвали понад 200 тисяч українців, і жодної жінки без її згоди.

Нагадаємо, 17 грудня набрав сили наказ Міністерства оборони України №313 «Про затвердження Переліку спеціальностей та/або професій споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями», що передбачає постановку на облік більшості працюючих жінок.

До списку потрапили не лише представниці інженерно-технічних спеціальностей, а й менеджерки, кухарі, фотографи, бібліотекарки, бухгалтерки, журналістки тощо. Фактично список охоплює всі сфери та галузі, в яких працюють жінки.

На обліку жінка має перебувати до 60 років. За відмову стати на військовий облік загрожує штраф від 850–1700 до 5100–8500 грн. Дія наказу поширюється як на керівництво, так і на персонал підприємств. Контролювати виконання наказу повинні роботодавці: як перевіряти співробітниць, яких приймають на роботу, так і повідомити персонал про нові вимоги.

Виконання наказу Міноборони потребуватиме близько 1,5-2 років у мирний час, вважає ексміністр оборони України Анатолій Гриценко. А в умовах децентралізації і пандемії коронавірусу це практично непідйомне завдання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі