З 1 жовтня в Україні для жінок, які мають медичну та фармацевтичну освіту, вводиться військовий облік. Такі українки набудуть статусу військовозобов'язаних. У пресслужбі Сухопутних військ ЗСУ на Facebook-сторінці розповіли, чи мають жінки самостійно йти до територіальних центрів комплектування (ТЦК), щоб стати на облік.
У Сухопутних військах ЗСУ пояснили, що заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти, які здійснюють підготовку жінок за медичною або фармацевтичною спеціальністю, за два місяці до завершення навчання мають подати список щодо таких жінок до районних (міських) ТЦК.
«Зазначені списки є підставою для оформлення жінкам тимчасового посвідчення військовозобов’язаного (без визначення ступеня їх придатності для виконання військового обов’язку та відмітки про взяття на облік) та внесення інформації до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів», – йдеться у повідомленні.
Районні (міські) ТЦК видають тимчасові посвідчення військовозобов’язаного зазначеним у списках жінкам, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю. Строк дії таких посвідчень становить 30 діб.
Якщо жінка отримати тимчасове посвідчення військовозобов'язаного, то вона має у семиденний строк з дня отримання такого документа прибути до районного (міського) ТЦК, на території відповідальності якого задеклароване/зареєстроване її місце проживання, для взяття на військовий облік.
«Непрацевлаштовані жінки прибувають самостійно до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з метою взяття їх на військовий облік військовозобов’язаних», – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, що у Держприкордонслужбі відреагувати на інформацію про обмеження для виїзду деяких жінок з України.