Новорічний стіл: які здорові страви можна приготувати на свято

Поділитися
Новорічний стіл: які здорові страви можна приготувати на свято © freepik/freepik
Рекомендації дали експерти.  

Через декілька днів українці святкуватимуть Новий рік. На свято прийнято збиратися за столом з близькими та родичами. На Новий рік часто готують салати та закуски. Під час новорічних свят існує ризик переїдання. У Центрі громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли, які страви можна приготувати на святковий стіл.

Фахівці пояснили, що для приготування основної страви необхідно обирати м’ясо птиці або телятину.

«Пам’ятайте, що біле м’ясо корисніше за червоне. Згідно з недавно опублікованим дослідженням, люди, які регулярно їдять червоне м’ясо, можуть мати вищий ризик розвитку цукрового діабету 2 типу», – йдеться у повідомленні.

Якщо хочеться приготувати страви з риби, то краще віддати перевагу морській. Рибні страви рекомендовано їсти 2-3 рази на тиждень.

Також у святкове меню потрібно включити овочі та бобові. Наприклад, можна приготувати легкі салати з капустою та огірками, які гарно доповнять основну страву.

«Щоденна рекомендована порція овочів та фруктів - 400-600 г», – пояснили у ЦГЗ.

На гарнір можна приготувати цільнозернову кашу – гречку, нешліфований рис тощо. Також можна зробити пасту, але для неї слід обирати макаронні вироби з твердих сортів пшениці.

У ЦГЗ рекомендують обмежити споживання оброблених продуктів з великим вмістом жиру, солі та цукру.

«Йдеться про ковбаси, копчені продукти, соуси. Все згадане стимулює переїдання, а отже, не несе користі для організму. Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує дорослим вживати не більше за 5 грамів солі на день — це неповна чайна ложка. За даними досліджень, майже 90% українців споживають удвічі більше солі, ніж рекомендує ВООЗ», – йдеться у повідомленні.

Раніше ми писали, що у ВООЗ оновили рекомендації щодо споживання жирів та вуглеводів.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі