Новий закон про освіту фінансово не забезпечений: експертний портал оприлюднив лист Мінфіну

Поділитися
Новий закон про освіту фінансово не забезпечений: експертний портал оприлюднив лист Мінфіну В бюджеті немає коштів на реалізацію положень нового закону про освіту
У міністерстві констатують, що проект закону не буде реалізований з 2018 року.

Підготовлений до прийняття проект нового закону "Про освіту" фінансово не забезпечений і не буде реалізований з наступного року. Про це йдеться у присвяченому законопроекту листі Міністерства фінансів, який опубліковано порталом громадських експертів "Освітня політика".

Зазначається, що проектом закону передбачено встановлення протягом 2018-2019 року мінімального окладу вчителя на рівні чотирьох прожиткових мінімумів (прогнозних умовах 2018 року – 7048 грн) та мінімального окладу науково-педагогічного працівника на рівні, що перевищує 25 відсотків найнижчого посадового окладу педагогічного працівника (8810 грн). На це, як зазначається, протягом наступних двох років потрібно близько 87 млрд грн.

Крім того, законопроект передбачає введення доплати до посадового окладу вчителям у розмірі 20 відсотків за добровільну сертифікацію. У міністерстві підкреслюють, що якщо взяти третину співробітників, то на доплати знадобиться ще 5 млрд грн.

"Також фінансово не забезпечене створення Національного агентства кваліфікацій, центрів сертифікації вчителів, збільшення термінів навчання молодших бакалаврів, підвищення доплат за науковий ступінь, фіксоване встановлення обсягів витрат на підвищення кваліфікації вчителів і багато іншого. На це необхідно додатково близько 10 млрд грн", – вказується в документі.

При цьому, фіксується норма щодо забезпечення асигнувань на освіту в розмірі не менше 7% від ВВП, що вимагає не менше 40 млрд грн додаткових бюджетних коштів.

У Міністерстві фінансів підкреслюють, що ресурси на реалізацію законопроекту не закладено також у межах витрат, визначених в Основних напрямках бюджетної політики на 2018-2020 роки, затверджених Кабміном.

"Ураховуючи вищенаведене, проект закону України "Про освіту", підготовлений Комітетом Верховної Ради України з питань науки і освіти до другого читання, не може бути підтриманий Міністерством фінансів України, як такий, що фінансово не забезпечений, та не відповідає вимогам Конституції України, Бюджетному кодексу України та Основним напрямам бюджетної політики на 2018-2020 роки, схваленим Кабінетом міністрів України", – зазначається в документі.

Детальніше про проект нового рамкового закону про освіту читайте в статті Оксани Онищенко "Енергійно крокуємо чи хворобливо кульгаємо?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі