За словами заступника генпрокурора, попередня група прокурорів під керівництвом Сергія Горбатюка сформулювала підозру недостатньо обґрунтовано. При цьому уточнювати що саме було не так у документі вона говорити відмовилась, повідомляє "Українська правда".
"Вважаю, що така кваліфікація, яка була у старій підозрі, була недостатньо обґрунтованою. Докази були непереконливими. Я їх ретельно вивчила. І якщо вони не переконливі для мене, то не переконають і суд", - сказала Стрижевська.
При цьому прокурор зазначила, що питання про запобіжний захід наразі не стоїть.
На запитання журналістів, чи не є тиском на слідство з боку генпрокурора Юрія Луценка, який напередодні заявив, що кваліфікація дій Бубенчика, яку визначив Горбатюк, є неправильною і саме тому він вирішив змінити групу прокурорів у цій справі ,від котрих очікує "об'єктивного рішення".
"Як генпрокурор може тиснути на слідство? Я, як старший прокурор, прийшла до висновку, що підозра є спірною. Тиску з боку генпрокурора не було. Слідчий і прокурор є самостійними фігурами", - відповіла Стрижевська.
Вона додала, що у четвер ввечері Бубенчику буде вручена нова підозра, з якою ознайомляться адвокати і вибудують свою стратегію захисту.
На запитання, зверталася генпрокуратура до Польщі щодо екстрадиції іншого підозрюваного, який знаходиться у розшуку, або чи планує звертатися, вона відповіла, що поки такого запиту не було і ще не вирішено, чи буде у майбутньому.
Нагадаємо, що 5 квітня прокурор відкликала підозру обвинуваченому у вбивстві міліціонера і військовослужбовця Внутрішніх військ МВС, замаху на вбивство співробітника правоохоронних органів і незаконному поводженні зі зброєю.
Учасника Революції гідності та антитерористичної операції Івана Бубенчика затримали 3 квітня у Львівській області та доставили до Печерського районного суду Києва для обрання запобіжного заходу. Йому повідомили про підозру у вбивстві міліціонера і військовослужбовця Внутрішніх військ МВС, замаху на вбивство співробітника правоохоронних органів і незаконному поводженні зі зброєю.
Прокуратура наполягала на арешті підозрюваного, але судове засідання з обрання запобіжного заходу перенесли на невизначений термін.
Під час Євромайдану Іван Бубенчик був активістом "9-ї сотні Самооборони". В інтерв'ю, яке увійшло до документального фільму "Злам. Слідами Революції" він заявив, що 20 лютого 2014 року вів вогонь з автомата Калашникова по "беркутівцях" з будівлі консерваторії. Свої дії він пояснив необхідністю зупинити вбивства майданівців і змусити "Беркут" відступити. Після виходу фільму Бубенчика допитали в якості свідка.