Учасника Євромайдану Бубенчика затримали за підозрою в замаху на "беркутівців"

Поділитися
Учасника Євромайдану Бубенчика затримали за підозрою в замаху на Іван Бубенчик публічно заявляв, що застрелив двох "беркутіців", котрі вбивали майданівців © hromadske.ua
Івана Бубенчика доставили до Печерського суду для обрання запобіжного заходу.

Учасника Революції Гідності та антитерористичної операції Івана Бубенчика затримали у Львівській області за підозрою у замаху на вбивство "беркутівців" в лютому 2014 року. Затриманого доставили до Печерського райсуду Києва для обрання запобіжного заходу, повідомляє Hromadske.ua.

Увечері вівторка, 3 квітня, суд має обрати Бубенчику запобіжний захід. За словами режисера Володимира Тихого, затриманому інкримінують вбивство двох співробітників спецпідрозділу МВС "Беркут" 20 лютого 2014 року.

Голова Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк підтвердив затримання Бубенчика.

"Виконувалася постанова суду про привід у зв'язку з неявкою. Він неодноразово викликався для допиту. Після того, як з'явився, слідчий звернувся до суду з клопотанням про привід. Суд погодився. Був здійснений привід сьогодні. Після цього йому повідомили про підозру. Зараз буде засідання суду про обрання йому запобіжного заходу", - пояснив він у коментарі "Громадському радіо".

Під час Євромайдану Іван Бубенчик був активістом 9-ї сотні Самооборони. В інтерв'ю, яке увійшло до документального фільму "Злам. Слідами Революції" він заявив, що 20 лютого 2014 року вів вогонь з автомата Калашникова по "беркутівцях" з будівлі Консерваторії. Свої дії він пояснив необхідністю зупинити вбивства майданівців і змусити "Беркут" відступити. Після виходу фільму Бубенчика допитали в якості свідка.

У лютому 2016 року в інтерв'ю Bird in Flight Бубенчик заявив, що він нібито вбив двох "беркутівців", однак згодом спростував цю інформацію.

Після початку війни в Донбасі Бубенчик вступив до лав добровольчого батальйону МВС "Дніпро-1", брав участь в АТО, отримав бойове поранення. Нагороджений орденом "За мужність", а також волонтерської медаллю "За оборону країни", отримав звання Народного Героя України.

У лютому 2014 року Верховна Рада прийняла закон про недопущення притягнення до кримінальної відповідальності учасників Революції Гідності за їхні дії під час акція протесту в 2013-2014 роках.

Докладніше читайте у статті Анастасії Станко та Ангеліни Корякіної "Амністія: всі вільні, всі винні?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі