ГПУ підозрює Бубенчика у вбивстві двох співробітників МВС

Поділитися
ГПУ підозрює Бубенчика у вбивстві двох співробітників МВС Бубенчику інкриміниую ть порушення трьох статей Кримінального кодексу © Громадське радіо
У ГПУ вважають дії міліціонерів у центрі Києва 20 лютого "охороною громадського порядку".

Учасника Революції Гідності та ветерана АТО Івана Бубенчика підозрюють у вбивстві двох правоохоронців у лютому 2014 року – міліціонера та військовослужбовця Внутрішніх військ МВС, а також у незаконному поводженні зі зброєю.

"3 квітня 2018 року повідомлено про підозру особі, яка брала участь у протестних акціях, у вчиненні 20 лютого 2014 року на Майдані Незалежності в Києві вбивств співробітника правоохоронного органу і військовослужбовця Внутрішніх військ й у замаху на вбивство військовослужбовця у зв'язку з їхнью діяльністю з охорони громадського порядку, а також у придбанні та зберіганні вогнепальної зброї і боєприпасів без передбаченого законом дозволу, тобто злочинів, передбачених п. п. 1, 12 ч. 2 ст. 115, ст. 348, ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України", повідомив офіційний представник Генпрокуратури Андрій Лисенко на своїй сторінці у Facebok ввечері у вівторок, 3 квітня.

У свою чергу, позафракційний депутат Володимир Парасюк і член парламентської фракції "Самопомочі" Семен Семенченко висловили готовність взяти Бубенчика на поруки.

Учасника Революції Гідності та антитерористичної операції Івана Бубенчика затримали у Львівській області за підозрою у замаху на вбивство "беркутівців" в лютому 2014 року. 3 квітня затриманого доставили до Печерського райсуду Києва для обрання запобіжного заходу.

Під час Євромайдану Іван Бубенчик був активістом 9-ї сотні Самооборони. В інтерв'ю, яке увійшло до документального фільму "Злам. Слідами Революції" він заявив, що 20 лютого 2014 року вів вогонь з автомата Калашникова по "беркутівцях" з будівлі Консерваторії. Свої дії він пояснив необхідністю зупинити вбивства майданівців і змусити "Беркут" відступити. Після виходу фільму Бубенчика допитали в якості свідка.

Після початку війни в Донбасі Бубенчик вступив до лав добровольчого батальйону МВС "Дніпро-1", брав участь в АТО, отримав бойове поранення. Нагороджений орденом "За мужність", а також волонтерської медаллю "За оборону країни", отримав звання Народного Героя України.

У лютому 2014 року Верховна Рада прийняла закон про недопущення притягнення до кримінальної відповідальності учасників Революції Гідності за їхні дії під час акція протесту в 2013-2014 роках.

Докладніше читайте у статті Анастасії Станко та Ангеліни Корякіної "Амністія: всі вільні, всі винні?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі