У соцмережі TikTok поширюють фейк про те, що закон про права національних меншин начебто гарантує можливість використання російської мови на рівні з державною.
У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спростували ці заяви і додали, що це «ворожа маніпуляція».
Насправді в оновленому законі йдеться про те, що навчальні заклади можуть обирати мову навчання нацменшин, але це повинна бути офіційна мова Європейського Союзу.
Раніше віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина наголошувала, що положення закону не застосовуються до РФ, зокрема на телебаченні російською можна транслювати все ще не більше 30% від тривалості програми або її частини.
«Окрім того, в Україні немає жодної юридично оформленої спільноти, яка ідентифікує себе як російська меншина. Є лише громадяни України, які розмовляють російською», - підкреслили у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
Минулого тижня Верховна Рада України ухвалила в цілому альтернативний законопроєкт із врахуванням рекомендацій Венеційської комісії щодо прав національних меншин, які необхідно виконати для вступу до ЄС. Закон уже підписав президент.
Нагадаємо, Будапешт звинувачує Київ у порушенні прав нацменшин і погрожує блокувати початок переговорів із Брюсселем про вступ України до ЄС. Про те, чого Угорщина насправді домагається від Києва, читайте у статті Володимира Кравченка.