Призначений Верховною Радою суддя Конституційного суду України Віктор Кичун прийняв присягу судді КС, вступивши в цю посаду.
У ході урочистої церемонії на спеціальному пленарному засіданні КС Кичун прочитав текст присяги судді КС і засвідчив його своїм підписом.
Головуючий на урочистому засіданні заступник голови КС Сергій Головатий привітав Кичуна на посаді судді КС, після чого відбулася церемонія вручення Кичуну атрибутів судді - мантії та нагрудного знака судді КС, а також посвідчення.
Головатий побажав Кичуна гідно нести звання судді КС і захищати конституційні цінності, права і свободи людини і громадянина.
На урочистій церемонії були присутні глава Верховного суду Валентина Данишевська, голова Вищої ради юстиції Андрій Овсієнко, постійний представник Верховної Ради в КС Ольга Совгиря і представник президента в КС Федір Веніславський.
За даними ЗМІ, Кичун є близьким другом представника президента в КСУ Федора Веніславський. Той підтверджує, що знайомий з Кічуна.
Віктор Кичун з 2003 року є доцентом кафедри конституційного права Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого. З 1997 року працював в цьому ж вузі на кафедрі конституційного права. Кичун також працював за сумісництвом. Зокрема, він був начальником юрвідділу в ТОВ "Юридична фірма" Процес ", а в 2000 по 2005 рік Кичун займав посаду директора фірми.
З 2007 по 2008 роки він був радником з правових питань голови правління ПАТ "Банк Кредит Дніпро". У тому ж банку він обіймав посади начальника юрвідділу, члена правління установи, директора з правових питань та роботи з проблемною заборгованістю. З 1998 року до цього дня Кичун працює адвокатом.
Крім Кичуна на посаду судді КСУ претендували Ольга Боднар-Петровська (за квотою "Батьківщини"), Юрій Павленко (за квотою ОТЗЖ) І Руслан Сидорович (за квотою "Голоси").
Відзначимо, що судді Конституційного суду призначаються на дев'ять років без права бути призначеним повторно. При цьому власну квоту на призначення того чи іншого кандидата мають президент України, Верховна Рада і з'їзд суддів. Як зазначав у своїй статті для ZN.UA Геннадій Друзенко, в сьогоднішньому КСУ є троє суддів «епохи Януковича» (правда, всі троє призначені на посаду 2013 року, а значить, не брали участі в ганебному «конституційному путчі» 2010-го), двоє - часів Турчинова, вісім призначено по каденції Порошенка і ще двох - у жовтні 2019 го. Причому повністю заповнена саме президентська квота (двох суддів призначив на посаду Янукович і чотирьох - Порошенко), Верховна Рада VII скликання призначила двох суддів в 2014-му, Верховна Рада VIIІ скликання - двох в 2018-м, Верховна Рада IX скликання невідомо чого чекає, щоб вибрати ще двох. З'їзд суддів поки не закрив одну вакансію.