Новим суддею КСУ став кандидат від "Слуги народу"

Доповнено
Поділитися
Кандидатуру Кичуна підтримали понад 240 народних депутатів.

Верховна Рада призначила суддею Конституційного суду кандидата від фракції “Слуга народу” Віктора Кичуна. Таке рішення підтримав 241 народний депутат. Під час рейтингового голосування він набрав 237 голосів народних депутатів.

Фракції голосували таким чином:

  • “Слуга народу” - 205 за;
  • ОПЗЖ - 0 за;
  • “Європейська солідарність” - 0 за;
  • “Батьківщина” - 0 за;
  • “За майбутнє” - 10 за;
  • “Голос” - 0 за;
  • “Довіра” - 18 за;
  • Позафракційні - 8 за.

Верховна Рада

За даними ЗМІ, Кичун є близьким другом представника президента в КСУ Федора Веніславського. Той підтверджує, що знайомий з Кичуном.

Віктор Кичун із 2003 року є доцентом кафедри конституційного права Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого. З 1997 року працював у цьому ж виші на кафедрі конституційного права. Кичун також працював за сумісництвом. Зокрема, він був начальником юрвідділу у ТОВ “Юридична фірма “Процес”, а 2000 по 2005 рік Кичун обіймав посаду директора фірми. 

З 2007 по 2008 роки він був радником з правових питань голови правління ПАТ “Банк кредит Дніпро”. У тому ж банку він обіймав посади начальника юрвідділу, члена правління установи, директора з правових питань та роботи з проблемною заборгованістю. З 1998 року по цей день Кичун працює адвокатом.

Крім Кичуна на посаду судді КСУ претендували Ольга Боднар-Петровська (за квотою "Батьківщини"), Юрій Павленко (за квотою ОПЗЖ) ТА Руслан Сидорович (за квотою "Голосу").

Зазначимо, що судді Конституційного суду призначаються на дев’ять років без права бути призначеним повторно. При цьому власну квоту на призначення того чи іншого кандидата має президент України, Верховна Рада та з’їзд суддів. Як зазначав у своїй статті для ZN.UA Генадій Друзенко, у сьогоднішньому КСУ є троє суддів «доби Януковича» (правда, всі троє призначені на посаду 2013 року, а отже не брали участі в ганебному «конституційному путчі» 2010-го), двоє – часів Турчинова, вісьмох призначено за каденції Порошенка і ще двох – у жовтні 2019-го. Причому повністю заповнена саме президентська квота (двох суддів призначив на посаду Янукович і чотирьох – Порошенко), Верховна Рада VII скликання призначила двох суддів у 2014-му, Верховна Рада VIIІ скликання – двох у 2018-му, Верховна Рада IX скликання невідомо-чого чекає, аби обрати ще двох. З’їзд суддів наразі не закрив одну вакансію. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі