"Німецька сторона запевнила у готовності і надалі підтримувати Україну в питаннях деескалації та стримування російської збройної агресії, у тому числі, шляхом забезпечення військової присутності кораблів ВМС Бундесверу в Чорному морі, домагатися звільнення українських моряків та всебічної підтримки реформ у секторі безпеки і оборони України", - йдеться в повідомленні прес-служби Міноборони за підсумками зустрічі заступника міністра оборони України Анатолія Петренка з німецькою делегацією у складі уповноваженого з питань Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини Міхаеля Зільберта і парламентського державного секретаря Бундесверу Томаса Зільберхорна.
Також сторони обговорили перспективи запровадження місії на сході України і розміщення в Чорному і Азовському морях спостерігачів ОБСЄ з метою недопущення ескалації збройного конфлікту.
Надалі сторони планують продовжити військово-політичний діалог на рівні міністрів оборони України і ФРН під час Мюнхенської конференції з питань безпеки.
Як писало DT.UA, Франція і Німеччина спільно вивчають пропозицію щодо розміщення в Донецькій і Луганській областях спільної місії ООН і ОБСЄ, запропоновану спецпредставником ОБСЄ Тристоронньої контактної групи Мартіном Сайдіком.Україна заручилася підтримкою щодо розміщення миротворчої місії в Донбасі з боку США, Великобританії і Франції, ведуться переговори з даного питання також з Китаєм. У свою чергу Польща вважає за необхідне відправити миротворчу місію в Донбас, а також пропонує створити посаду спецпредставника ООН з питань України. Питання введення миротворців в Донбас обговорюється з 2015 року.
Детальніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".