Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) не висувала пропозиції щодо спрямування у Донбас спільної місії з ООН, заявив виданню DW спецпредставник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі з урегулювання конфлікту на сході України Мартін Сайдік. Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив про те, що представники організації "вийшли з пропозицією створити спільну місію ООН і ОБСЄ".
За його словами, ця місія повинна мати військовий компонент, поліцейський компонент і міжнародну адміністрацію. Це питання стоятиме, зокрема, на порядку денному візиту до Москви голови ОБСЄ Мирослава Лайчака, яке має відбутися у лютому, сказав міністр.
Видання зазначає, що водночас у Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ в Україні повідомили про те, що вітають будь-які додаткові заходи, які допомогли б зменшити загрози й що ОБСЄ готова консультувати та пропонувати свій досвід, накопичений за роки роботи.
Раніше спецпредставник Держдепартаменту США Курт Волкер повідомив про підтримку Сполученими Штатами перспективи розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.
Росія, своєю чергою, категорично не хоче пускати миротворців на схід від лінії розмежування, до окупованої ділянки російсько-українського кордону, через яку постачає бойовикам зброю, паливо, найманців і кадрових військових.
Детальніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".