Незалежний аудитор підтвердив низьку якість кредитного портфелю "Приватбанку" – НБУ

Поділитися
Незалежний аудитор підтвердив низьку якість кредитного портфелю "Приватбанку" – НБУ У НБУ розповіли про результати аудиту фінзвітності "Привату" фахівцями EY
Раніше Кабмін ухвалив рішення про докапіталізацію "Приватбанку" ще на 38,5 млрд грн.

Незалежний аудитор Ernst&Young (EY) підтвердив низьку якість кредитного портфелю націоналізованого "Приватбанку", повідомили в прес-службі Національного банку України.

Наголошується, що згідно з фінансовою звітністю установи станом на 31 грудня 2016 року, підтвердженої аудиторами EY, у 2016 році резерв на знецінення кредитів юридичним особам було збільшено на 155.9 млрд. грн.

"Більше того, аудитори визначили потребу у доформуванні додаткового резерву ще на 10 млрд грн, що у результаті призвело до від'ємного значення балансового капіталу ПАТ КБ "Приватбанк" в 882 млн. грн. станом на кінець 2016 року", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що аудитор не підтвердив фінансових результатів і грошових потоків банку через те що не зміг отримати достатніх аудиторських доказів щодо періоду, в якому відбулося знецінення кредитів та авансів клієнтам. Такий висновок, як запевняють в НБУ, свідчить про те, що фінансові проблеми в ПАТ КБ "Приватбанк" почалися задовго до 2016 року.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України, ґрунтуючись на висновках незалежного аудитора Ernst&Young (EY) прийняв рішення про докапіталізацію "Приватбанку" ще на 38,5 млрд грн.

Раніше DT.UA писало про кулуарні дискусії навколо двох можливих варіантів звіту E&Y – оптимістичного з потребою в докапіталізації на рівні 36-38 млрд грн і песимістичного – в якому ця цифра збільшується до 50 млрд.

Нагадаємо, в грудні 2016 року був націоналізований найбільший в Україні "ПриватБанк". Потреби в докапіталізації цієї банківської установи оцінювалися на рівні близько 150 млрд. грн., з яких 116 млрд. - були покриті за рахунок держави, що випустила власні боргові цінні папери. Сума, що залишилася, була компенсована за рахунок конвертації в капітал зобов'язань перед пов'язаними з колишніми власниками банку особами (так званий "bail-in").

Детальніше про проблеми аудиту фінансового стану "Приватбанку" читайте у статті Юрія Сколотяного та Юлії Самаєвої "Зведення рахунків" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі