Необхідно посилювати обороноздатність. Державні оборонні програми (їх прийняття та своєчасне виконання) мають стати абсолютним пріоритетом. Сюди ж слід віднести вибудовування оборони Півдня України (насамперед - Азовський басейн) - Росія нарощує своє військове угруповання в цьому регіоні, і не можна допустити, щоб ми виявилися до цього не готовими.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Горбулін, експерт з державної безпеки. На його думку, якщо плани Кремля щодо ініціювання розрядки з Вашингтоном зірвуться, то цілком можна очікувати активізації військових дій.
"Це ставить питання про особливу увагу до готовності (матеріальної, психологічної, логістичної, організаційної) підрозділів територіальної оборони - їх здатності включитися в протидію таким спробам. Концепція національної стійкості (або фінський варіант "тотальна оборона") має стати базою, на якій будується обороноздатність держави, - підкреслює експерт. - Потрібні заходи щодо посилення протиповітряної оборони. Хоча ворог до цього моменту не використовував військово-повітряні сили, але виключити "випадкову" появу у "ЛДНР" своїх наступальних військово-повітряних сил не можна (як складно було передбачити появу там "Бук-1", що призвело до поразки ракетою малайзійського авіалайнера МН17)".
Детальніше про реакцію та наслідки зустрічі Трампа й Путіна читайте у матеріалі Володимира Горбуліна "Трагікомедія реакцій на "трагедію" в Гельсінкі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".