"Не думав, що мій перший бойовий вихід буде таким": офіцер 110-ї ОМБр назвав два аспекти, які покращують мотивацію мобілізованих

Поділитися
© EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO
Йдеться про особистий приклад командира та так званих "тертих калачів". 

Для підвищення мотивації мобілізованих військових потрібен особистий приклад командирів, а також змішування нових бійців з тими, у яких вже є досвід, і які вже давно перебувають на передовій, наголосив заступник командира батальйону 110-ї окремої механізованої бригади з морально-психологічного забезпечення Петро (прізвище військовий не озвучив). У коментарі "Укрінформу" він назвав таких воїнів "тертими калачами". 

"Бойове середовище, хлопці, щоночі, щодня вступають у бойові зіткнення з ворогом — це найкраща школа. Зокрема, мотиваційна", — впевнений Петро.

За його словами, тих, хто не хоче перебороти свій страх, зазвичай відправляють працювати з документами, або ж доручають їм іншу роботу. Та в більшості випадків воїни все-таки адаптовуються. 

"Нещодавно прийшло поповнення – молоді хлопці. За кілька днів після їхньої появи потрібно було йти забирати загиблих з позиції, куди ніхто не міг зайти,  - розповів офіцер одну з історій зі 110-ї ОМБр. - Ми кинули запит на добровольців, на який відгукнулися, зокрема, і новачки. Серед ночі ми витягували хлопців та дівчат. Один з них сказав: "Не думав, що мій перший бойовий вихід буде таким". Я відповідав: "Друже, ти навіть не уявляєш, яку велику справу робиш, повертаєш додому загиблого героя". От так. Сказали їм, що треба вийти, вони піднялися і пішли. Правда, перед цим запитали: "А хто нас поведе?". Кажу: "Я". "А ви хто? - Заступник командира батальйону. - А-а, тоді пішли". 

Ця історія, продовжив Петро, демонструє й те, наскільки важливий для мобілізованих особистий приклад командира. Адже розповідати можна багато, але краще — піти та показати, як це зробити.

"І хлопці розумітимуть – якщо командир може це зробити, я теж впораю", - зауважив військовий. 

Нагадаємо, "слуга народу" Єгор Чернєв, коментуючи тему мотивації мобілізованих, пояснив, що влада у новому законопроєкті могла б ухвалити будь-які "репресивні методи", але наслідком буде те, що "люди підуть в тінь і ми не отримаємо ані мобілізаційного ресурсу, ані податків". Тож завдання народних обранців — збалансувати документ, зокрема й мотиваційними заходами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі