Найбільше сім'ї загиблих воїнів потребують консультаційної юридичної підтримки - багатьом в силу віку, здоров'я, сімейних обставин і відсутності досвіду буває непросто розібратися з документами для отримання виплат, житла, землі, пільг на оплату комунальних полуг тощо. Багато з них не вміють скористатися тим, що належить їм за законом як найближчим родичам загиблих учасників бойових дій. Багато хто беззахисні перед місцевою владою і службовцями в захисті своїх прав.
"Дзеркало тижня. Україна" спільно з благодійним проектом "Небесна гвардія" виступили ініціаторами опитування понад 1000 членів сімей загиблих військовослужбовців, яке провів Київський міжнародний інститут соціології.
"Юристи, ваш вихід! І цей заклик ми адресуємо не тільки системі безкоштовної правової допомоги, що стала на ноги останніми роками. В усіх регіонах країни юристи мають можливість підставити плече родинам тих, хто підставляв груди під кулі та "Гради", - пишуть Юлія Мостова, Сергій Рахманін і Анастасія Береза, засновник благодійного проекту "Небесна гвардія", у своїй статті для DT.UA. - "Небесна гвардія" має у своєму розпорядженні контакти тих, хто потребує вашої допомоги, і радо допомогти сторонам знайти один одного. Зрозуміло, надавати такі послуги значно складніше й марудніше, ніж просто переказати гроші, але, як ми бачимо, значно потрібніше. Втім, грошові перекази тим 20% родин загиблих зі Сходу, які заявили про необхідність фінансової допомоги, теж не завадять.".
Та все ж найголовніша відповідь на поставлене нами запитання не в тому, яка допомога потрібна, а в тому, що половині не потрібно ніякої. Це зовсім не означає, що піклуватися про цих людей не треба. Це означає, що турбота про них лежить не в матеріальній площині. Вона - в площині пам'яті.
Детальніше про результати опитування сімей загиблих військовослужбовців читайте в статті Юлії Мостової, Сергія Рахманіна та Анастасії Берези "Древо життя" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".