"Ми вже можемо використовувати існуючі можливості. Це і поради НАТО стосовно дизайну, стосовно того, яким чином ми маємо будувати ці сховища. І стосовно процедури їхнього моніторингу, що є дуже важливим. Це і щодо відповідного обладнання, якого ми потребуємо", – розповів Клімкін.
Він додав, що НАТО безпосередньо не буде брати участь у будівництві українських сховищ, але альянс готовий послідовно у цьому допомагати, адже Київ веде переговори задля домовленості щодо розширення програми співпраці у зазначеній сфері.
"Після попередніх трагічних подій ми вже розмовляли з НАТО, і зараз ми домовляємося про набагато ширшу за змістом і за динамікою програму співпраці", – зазначив Клімкін.
Нагадаємо, минулого тижня на арсеналі Міноборони поблизу міста Ічня Чернігівської області розпочалася пожежа, у результаті якої почали детонувати та вибухати боєприпаси. Тоді у зоні ураження закрили повітряний простір у радіусі 30 км, припинили рух залізничного та автомобільного транспорту. З потенційно небезпечних районів поблизу арсеналу евакуювали понад 12 тисяч осіб, 63 з них знадобилася медична допомога. Наступного дня пожежу на території військового складу було ліквідовано в повному обсязі. Групи розмінування очистили від боєприпасів понад 70% адмінтериторії арсеналу.
Однак такий випадок в Україні не єдиний, загалом із часів незалежності пожежа на арсеналі під Ічнею стала вже тринадцятою, а з 2014 року це вже пожежа на шостому арсеналі боєприпасів.