Постачання хліба для Збройних сил України має поліпшитись. Проблему визнали в державній агенції, що забезпечує потреби ЗСУ – Державний оператор тилу (DОТ).
“Знаємо, що є нарікання від військовослужбовців на якість хліба та хлібобулочних виробів. Намагаємось вирішити цю проблему. Як один з кроків - закупили цю категорію окремо від каталогу. Тобто зараз хліб, як і вода, не будуть постачатися ЗСУ в межах комплектів. Це дасть нам змогу, по-перше, чітко розуміти, що товар постачатиметься тими компаніями, які відповідають кваліфікаційним критеріям, а їх товар - вимогам по якості”, – зазначила Вікторія Виноградова, директорка з управління закупівлями ДОТ.
Наступний крок полягатиме у контролі постачальника, оскільки тепер буде зрозуміло чи свіжий продукт та коли надійшла заявка і коли постачальник відвантажив його.
Новий тип постачання буде відбуватись з кінця квітня від компаній, з якими уклали контракти. Тепер взаємозв'язок буде на рівні виробника та безпосередньо військової частини.
Серед законтрактованих компаній з постачання хліба – виробники, що мають давню історію та співпрацюють тривалий час із торговельними мережами. “В аукціонах взяв участь 21 постачальник. У результаті було укладено договори на суму 458 млн грн із 8 виробниками:
- ТОВ "Золотий коровай" (Торгова марка (ТМ) “Хліб Житомира);
- ТДВ "Запорізький хлібозавод №3" (ТМ “Хлібодар”);
- ТОВ "Батьківський хліб" (ТМ “Світ хліба”);
- ТОВ "Чернівецький хлібокомбінат" (ТМ “Перший хліб”);
- ТОВ "Черкасихліб" (ТМ “Формула смаку”);
- ПрАТ "Концерн Хлібпром” (ТМ “Вінницяхліб”, “Bandinelli”, “TM 2go”, “GRILL&BAKERY”, “Люблянна”, “Джуні”, “Agrola”);
- ПрАТ “Теремно Хліб” (ТМ “Теремно Хліб”);
- ТДВ “Запорізький хлібозавод №5” (ТМ “Хлібодар”).
На думку агенції такий підхід гарантуватиме якість продукції та контрольованість, керованість системи постачання.
Державна агенція «Державний оператор тилу», яка відповідає за тилове забезпечення, раніше уклала договори на закупівлю послуг харчування для курсантів військових інститутів. Зокрема йдеться про військові інститути Національного авіаційного університету (НАУ) та Київського національного університету ім. Т. Шевченка.
Економія у порівнянні з цінами до ДОТ становить 24% та 23%», – стверджується у повідомленні ДОТ.