ДП «Державний оператор тилу» відповідатиме за тилове забезпечення в цілому – Жумаділов

Поділитися
ДП «Державний оператор тилу» відповідатиме за тилове забезпечення в цілому – Жумаділов © Медичні закупівлі України/facebook
Гендиректор підприємства розповів про заплановані зміни в оборонних закупівлях.

Державне підприємство «Державний оператор тилу» виконуватиме не тільки закупівельну функцію, але відповідатиме загалом за тилове забезпечення Збройних сил України, зазначив у Facebook гендиректор ДП Арсен Жумаділов.

Він зазначив, що планує зробити систему оборонних закупівель повністю прозорою, що не може не викликати опору, оскільки недобросовісні особи заробляють чималі суми через непрозорість контрактів або завищені ціни по тиловому забезпеченню, на яке держава в цілому витрачає близько 90 млрд. грн на рік.

«Тепер частина цих коштів буде спрямована на дискредитацію нашої роботи. Зливні бачки і телеграм-канали ряснітимуть повідомленнями про те, що все не те і все не так», - зазначив Жумаділов, в тому числі маючи на увазі інформацію про російський паспорт його дружини.

Чиновник вирішив прокоментувати низку моментів, які запланував у своїй роботі в «ДОТ».

«Я дійсно збираю команду “своїх”. Свої для мене - це ціннісні та професійні люди, які вірять у нашу місію “забезпечити нелетальні потреби, щоб ЗСУ фокусувались на головній місії”. З деякими з них я знайомий давно, із більшістю познайомився нещодавно в процесі рекрутингу. Кожний кандидат проходить ретельний відбір на предмет доброчесності, наявності галузевих знань, вміння ефективно співпрацювати з іншими», - прокоментувів він кадрові моменти, зауваживши, що всі вакансії в ДП є в публічному доступі і на них може податись кожен охочий.

Що стосується збільшення чисельності працівників, то Жумаділов зазначив, що штатний розпис передбачає 145 одиниць персоналу, і це виправдано, оскільки ДОТ виконуватиме не тільки закупівельну функцію, але відповідатиме загалом за тилове забезпечення ЗСУ.

«Закупівельні процеси  є лише частиною інституції, яка також виконуватиме функції управління договорами, ланцюгом постачання, вхідного контролю якості, управління ефективністю, управління забезпеченням, управління поставками, претензійна-позовна діяльність, запобігання корупції, фінансовий та безпековий комплаєнс, управління ризиками. Окремо відзначу ІТ, що автоматизовуватиме як внутрішні процеси, так і нашу взаємодію назовні, забезпечуючи швидкість, керованість та прозорість.  Можна всім цим не займатись. Тоді країна і надалі роками спостерігатиме, як армія тоне в паперах, як закупівлі щоразу для потреб “на вчора” через відсутність якісної роботи з даними, як підписанти договорів сідають у камери через недолугі контракти, як постачальники не виконують свої зобов'язання без критичних наслідків», - заявив він.

Коментуючи фінансову модель «Державного оператора тилу», Жумаділов зазначив, що модель відсоткової винагороди закупівельного агента - нормальна світова практика, яка дозволяє прогнозувати доходи для забезпечення витрат із розбудови  організації.

«При цьому сам розмір комісії (а це 0,4%) у нашому випадку є меншим у порівнянні із аналогічними кейсами. Наприклад, міжнародні організації в Україні беруть від 4,5 до 7%. Централізовані закупівельні організації - від 0,5 до 3%. У світі закупівельники у сфері оборони беруть від 2,5% до 7,5% за свої послуги», - додав він.

Посадовець зазначив, що при цьому урядом встановлена стеля доходу підприємства на рівні 250 млн. грн. на рік. А з отриманих доходів ДП ще й мусітиме сплатити низку податків.

«Звісно, є альтернатива комісійній винагороді - бюджетне утримання. У перекладі з бюрократичної на українську це означає щорічне “вибивання” коштів для роботи агенції, а також призупинення її діяльності на початку кожного року», - аргументував Жумаділов плюс такої системи.

При цьому він зазначив, що заяви про зацікавленість «купувати дорожче» не відповідають дійсності, бо закупівлі будуть публічними та в пріоритеті буде найнижча ціна.

Він також додав, що де-факто ДОТ почне працювати з 2024 року, здійснюючи закупівлі за кошти державного бюджету 2024 року.

Виняток - харчування, по якому Департамент закупівель Міністерства оборони купує трьохмісячну потребу на перший квартал наступного року. Також до кінця року всі закупівлю поводитиме виключно Департамент МО.

«Запуск Агенції є паралельним процесом, що жодним чином не впливає на поточну діяльність існуючих структур в межах Міноборони та ніяким чином не блокує їх діяльність», - зазначив Жумаділов.

Нагадаємо, 1 листопада міністр оборони України Рустем Умєров підписав наказ про призначення гендиректором ДП "Державний оператор тилу" (ДОТ) Арсена Жумаділова.

Ще влітку колишній міністр оборони Олексій Резніков підписав указ про призначення Жумаділова головою Агенції ресурсного забезпечення армії.

Із 2019 до 2023 року Жумаділов був обраний генеральним директором ДП "Медичні закупівлі України".

У 2022 році вступив до лав ЗСУ, займався темою закупівель у військово-медичній службі. З квітня 2023 року очолював команду з реформи державних закупівель у сфері оборони при Офісі з підтримки змін.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі