Едема Адаманова, який виконував обов’язки генерального директора державного підприємства "Медичні закупівлі України" у понеділок, 28 серпня, призначили на посаду гендиректора структури. Про це він сам повідомив у Facebook.
За словами посадовця, для нього велика честь очолити "неймовірну" команду МЗУ, яка складається з фахівців, готових працювати без вихідних для якісних змін у країні та стикатися з будь-якими випробуваннями, завжди проходячи їх “на всі 100%".
Адаманов розповів, що зараз його структура рухається в напрямку більшої автоматизації внутрішніх процесів для пришвидшення процедур, кращого збору даних і більш ефективного управління забезпеченістю в медичних установах.
"Медзакупівлі України сьогодні перебувають на етапі якісної трансформації. Ми перестаємо бути установою про "закупи-привези". Ми розвиваємось в бік supply chain агенції, яка покриватиме повністю весь цикл медичного забезпечення в Україні. В центрі цього процесу – наявність препаратів у лікарнях та безперешкодний доступ пацієнтів до безоплатного лікування", – додав новий гендиректор.
Він висловив переконаність, що "Медзакупівлям" вдасться впоратися з цим та наступними випробуваннями, "завдяки крутій команді та ефективним процесам".
Раніше МЗУ очолював Арсен Жумаділов, який долучився до лав Збройних Сил України. У понеділок міністр оборони Олексій Резніков підписав наказ про призначення військовослужбовця на посаду керівника агентства з ресурсного забезпечення ЗСУ, про що повідомив під час пресконференції.
"Досвід у нього є. Довіра до нього є. Експертиза у нього є. Тому я переконаний, що ми й по цьому напрямку будемо рухатися досить ефективно … Ми з ним проговорили, він запропонував план. Як він це бачить формування і навіть деякі зміни до статуту, формування наглядової ради", – зазначив глава Міноборони.
Зазначене агентство ще не запрацювало через відсутність команди. Запуск планується на осінь – перші закупівлі для ЗСУ "у вересні або жовтні". Структура займатиметься поставками одягу, продовольства, паливно-мастильних матеріалів та інших речей для армії. За словами Резнікова, план подальшої роботи вже погодили з Жумаділовим.
Призначення за день до офіційного підтвердження прокоментував і сам Жумаділов. Він поки не вважає рішення панацеєю для Міністерства оборони.
"Миші кололись, плакали, ходили на допити, але продовжували їсти той кактус. Цьогорічний врожай майже доїли. В деяких коментах бачу згадки свого майбутнього призначення, якщо воно буде, як панацею. Не панацея – треба буде дотиснути рішення уряду та міністерства, аби агенція власне запрацювала. Наразі мова про призначення на паперову порожнечу. Крок необхідний, але недостатній. Далі буде. Триматиму в курсі", – зазначив він.
Раніше Жумаділов писав, що після "Медичних закупівель України" розвиватиме спроможність інституцій у публічному секторі. Він розповідав, що взяв участь у підготовці реформи закупівель у сфері оборони.
"Виклики, що постали перед системою постачання для потреб оборони, не є простими та такими, що будуть подолані миттєво. Водночас переконаний, що за умови професійного підходу та політичної підтримки нам вдасться розбудувати систему, яка буде здатна результативно та ефективно закривати потреби війська. Від яєць до дронів. Із нульовою толерантністю до корупції", – наголошував посадовець.
Нещодавно Міністерство оборони України втрапило в черговий скандал на тлі публікації нового розслідування ZN.UA про корупцію у відомстві. Зокрема, Юрій Ніколов і Віталій Кононученко писали про поставки літніх курток для військових замість зимових у матеріалі "Хороша і погана новини про корупцію в Міноборони".