Напружений день у Верховній Раді: підсумки засідання

Фото
Поділитися
У вівторок депутати розглянули низку важливих для країни документів.

У вівторок Верховна Рада України планувала розглянути у першому читанні законопроєкт №6454 "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (дотримання розумних термінів кримінального провадження)".

У другому читанні депутати планували розглянути проєкт закону №5323 "Про внесення змін до Закону України "Про основи державної регіональної політики", а у першому читанні законопроєкт №5801 "Про внесення змін до деяких законів України щодо певних питань управління майном для потреб Збройних Сил України".

Депутати змінили календарний план, згідно з яким з 21 по 25 лютого працюватимуть у пленарному режимі, а з 28 лютого по 4 березня парламентарі працюватимуть із виборцями.

Напередодні президент РФ Володимир Путін визнав "суверенітет" незаконних збройних формувань "ДНР" та "ЛНР" і підписав із бойовиками "угоди" про дружбу та взаємодопомогу з ОРДЛО. На пленарному засіданні Верховної Ради лідери політичних партій відреагували на рішення президента країни-агресора.

Також депутати проголосували за заяву у зв’язку з визнанням Росією "незалежності" незаконних збройних формувань "ЛДНР". Документ підтримали 336 депутатів.

22 лютого в парламенті зареєстрували проєкт постанови про звернення до президента Володимира Зеленського з приводу введення воєнного стану в Донецькій та Луганській областях, а також про розрив дипломатичних відносин із Російською Федерацією. Зареєстровано кілька подібних документів.

У Верховній Раді України створять штаб оборони, заявив лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

За його словами, члени штабу регулярно збиратимуться, "нароблятимуть рішення і з ними йдуть до президента".

"Разом із президентом це обговорюємо і потім приймаємо у парламенті", - розповів депутат.

Також увечері у вівторок президент України провів зустріч із представниками депутатських фракцій та груп Верховної Ради.

Учасники зустрічі обговорили розвиток ситуації на державних кордонах України, а також шляхи реагування на ризики, що виникли у зв'язку із визнанням незалежності Росією т.зв. "ДНР" та "ЛНР". Також президент виступив з ініціативою формування Оборонної коаліції країни у парламенті та наголосив на важливості її створення.

Останній раунд протистояння із Заходом Путін програв. Він хотів великої гри, розділу сфер впливу, а в результаті просто вкрав паски у того, хто менший на зріст. Але ж це був лише один із раундів. І ми маємо бути готові до всього… Аналіз нових геополітичних реалій гарячими слідами — у статті Тетяни Силіної "Визнання "ЛНР"/"ДНР": перемога чи програш Путіна і що це означає для України?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі