НАНУ: В Україні розпочалася нова хвиля коронавірусу

Поділитися
НАНУ: В Україні розпочалася нова хвиля коронавірусу © Анастасія Власова/hromadske
Відкриття шкіл після канікул суттєво вплине на динаміку епідемії.

У зв'язку з тим, що кількість позитивних тестів зросла майже на 40% порівняно з мінімальними показниками останніх чисел грудня, в Україні розпочинається нова хвиля коронавірусу.

Про це йдеться у дослідженні Робочої групи з математичного моделювання проблем, пов'язаних із епідемією коронавірусу SARS-CoV-2 в Україні Національної академії наук.

В Україні збільшилися обсяги тестування та кількість позитивних тестів. Середня кількість нових виявлень в Україні становила до 4 540 осіб на день, середня кількість смертей становить 158 смертей на день в середньому за останній тиждень.

"Згідно з прогнозними обчисленнями, середня кількість нових випадків дорівнюватиме 6 202 (SEIR_U), 4 795 (Prophet) протягом тижня 12-18 січня 2022 року та 7 072 (SEIR_U), 4 735 (Prophet) - протягом 19-25 січня. ", - йдеться у документі.

Скріншот із дослідження НАН
Скріншот із дослідження НАН

Смертність від хвороби зросла до 3,2-3,3% у порівнянні з показниками 4-5-тижневої давності. Це зростання відбулося в основному за рахунок змін у віковій структурі хворих і не має відношення до патогенних властивостей вірусу. Останні 3-5 днів серед хворих зросла частка повнолітньої молоді до 35 років.

Вчені НАН заявляють, що в Україні повторюється ситуація, яка була в країнах східної Європи, але з невеликою затримкою в часі, а початок нової хвилі припав на святковий період, що традиційно призводить до стрибків у даних.

Скріншот із дослідження НАН
Скріншот із дослідження НАН

"Зараз важко оцінити та спрогнозувати реальну швидкість поширення епідемії. Згідно з даними про заразність штаму "Омікрон" та епідемічних тенденцій ряду країн світу, можна очікувати більш стрімкого, ніж будь-коли раніше, зростання епідемічних показників. Відкриття шкіл після канікул та сезонність можуть суттєво вплинути на динаміку епідемії", - йдеться у повідомленні.

Вакцини надають високий захист проти госпіталізації, рівень якого досі не зазнав можливого зниження на фоні поширення штаму "Омікрон", заявляють вчені. "Повні дані про вікову структуру хворих свідчать про високий рівень ефективності вакцин у всіх вікових категоріях", - йдеться у дослідженні.

Скріншот із дослідження НАН
Скріншот із дослідження НАН

Раніше в МОЗ заявили, що наприкінці січня на Україну чекає нова хвиля коронавірусу. Її пік припаде на лютий, а спад – на березень-квітень, вважає головний санітарний лікар країни Ігор Кузін.

В Україні погіршуються COVID-показники. Особливістю "омікронової" хвилі COVID-19 є нашарування її на ще не повністю пішов штам "Дельта".

Чого чекати від пандемії COVID-19 цього року, читайте у статті Павла Ковтонюка "Ситуація із COVID-19 в Україні. Прогноз на 2022 рік".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі