Набув чинності закон про зміну підпорядкованості релігійних організацій

Поділитися
Набув чинності закон про зміну підпорядкованості релігійних організацій Набув чинності закон про перехід парафій під юрисдикцію ПЦУ
Закон визначає поняття релігійної громади та регулює механізми переходу.

В Україні у четвер, 31 січня, набув чинності закон № 2673-VIII "Про внесення змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо зміни релігійними громадами підпорядкованості". Текст закону напередодні було опубліковано в парламентському виданні "Голос України".

Документ визначає поняття релігійної громади та регулює механізми зміни підпорядкованості релігійних організацій. Зокрема, переходи церков під іншу юрисдикцію та необхідні для цього умови.

Громада може прийняти рішення про перехід парафій до іншої церкви 2/3 голосів учасників повноважних зборів громади. Після його прийняття накладається мораторій на відчуження майна громади до юридичного завершення процедури.

Не згодна з рішенням частина громади має право створити нову громаду й укласти договір про порядок користування культовою спорудою і майном з власником (користувачем).

При цьому зміна юрисдикції релігійної громади не тягне за собою зміну права власності й інших майнових прав, окрім низки випадків, зазначених у статті 18. У законі також визначаються майнові права церковних громад.

У релігійних організацій є рік на те, щоб привести свої статути (положення) у відповідність до закону, що набрав чинності.

За словами голови Православної церкви України, митрополита Київського і всієї України Епіфанія, понад 100 парафій неканонічної колишньої Української православної церкви Московського патріархату вже перейшли під юрисдикцію ПЦУ. Юридичне оформлення української помісної церкви буде завершено найближчим часом, наголосив Епіфаній.

В УПЦ (МП) за підсумками 2018 року нарахували у своєму підпорядкуванні 12 092 парафії. Після створення ПЦУ церква Московського патріархату втратила свій канонічний статус в Україні, закон "Про свободу совісті та релігійні організації", що набув чинності, зобов'язує її змінити назву, як релігійну організацію, яка діє в Україні, але має центр в країні-агресорі.

6 січня Україна отримала томос про автокефалію ПЦУ, підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм напередодні.

Церемонія передачі палиці й томосу митрополиту Епіфанію офіційно завершила процедуру отримання Україною церковної незалежності. 9 січня усі члени Синоду Вселенського патріархату підписали документ, чим технічно завершили його оформлення.

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Софії Київській був обраний голова помісної української церкви – Православної церкви України. Ним став 39-річний митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній. Інтронізація голови ПЦУ відбудеться 3 лютого.

Докладніше про проблеми створення Православної церкви України читайте в матеріалі Катерини Щоткіної "Визнай самого себе" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі