Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру колишньому народному депутату та експрезиденту "Укрбуду" Максиму Микитасю, а також заступнику гендиректора “Енергоатома”, повідомила пресслужба НАБУ. Мова йде про хабарництво.
“28 вересня 2020 року детективи НАБУ за процесуального керівництва САП повідомили народному депутату України VIII скликання та заступнику генерального директора відокремленого підрозділу НАЕК “Енергоатом” про підозру у вчиненні кримінального корупційного правопорушення, пов’язаного з наданням та отриманням неправомірної вигоди”, - йдеться у повідомленні.
За даними слідства, посадовець “Енергоатому”, зловживаючи своїм службовим становищем, у 2017 році уклав із компанією, підконтрольною Микитасю, договір на 929 млн грн. Згідно з документом, компанія зобов’язалася збудувати Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР АЕС України. Пізніше витрати на будівництво збільшилися до 1,36 млрд грн. Щоправда відповідний об’єкт досі не ввели в експлуатацію.
Так, протягом 2017-2019 років заступник голови “Енергоатому” безкоштовно отримав від іншої компанії, також підконтрольної ексдепутату, три квартири в новобудовах Києва. Їх загальна вартість склала близько 4,42 млн грн, що, за версією слідства, є неправомірною вигодою.
Дії колишнього народного депутата кваліфікували за ч. 2 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України. Водночас посадовцю “Енергоатому” інкримінують ч. 4 ст. 368(прийняття пропозиції та одержання службовою особою неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України.
Наразі вирішують питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Слідство встановлює інших осіб, причетних до вчинення злочину. Відповідну справу НАБУ розслідують з квітня цього року.
В Національному антикорупційному бюро не називають імен фігурантів, однак в НАБУ зазначили, що колишній депутат також фігурує у справі про незаконне заволодіння майном Нацгвардії на понад 81 млн грн. А в тій справі фігурував саме Микитась.
Водночас колишній народний депутат Сергій Лещенко також зазначив, що підозру повідомили Максиму Микитасю та Ігорю Орлову.
Нагадаємо, експрезидента "Укрбуду" Максима Микитася підозрюють у привласненні майна Національної гвардії. За версією слідства, ексдепутат з допомогою підконтрольної йому державної компанії в змові з колишнім командувачем НГУ, гендиректором компанії-забудовника, приватним оцінювачем і іншими співучасниками організував схему незаконного заволодіння майном Нацгвардії.
У травні цього року в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявили про те, що завершили слідство у справі.
В цілому Микитась перебуває в СІЗО вже понад 97 днів, тобто більше трьох місяців. В даний час розслідування у його справі завершено і матеріали готуються до суду.