Досудове розслідування у справі про незаконне заволодіння майном Нацгвардії на суму понад 81 млн грн завершено, повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Справу передадуть до суду, коли з матеріалами ознайомляться потерпілі та їхні адвокати.
"8 травня 2020 року детективи НАБУ за дорученням прокурорів САП повідомили 7 підозрюваним та їх захисникам про завершення досудового розслідування у цій резонансній справі", - йдеться у повідомленні.
У САП нагадали, що підозрюваними у справі є колишній народний депутат та екскомандувач Національної гвардії , топ-менеджмент найбільшої будівельної компанії України та колишній високопосадовець Збройних сил.
Підозрюваним інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених:
- ст. 191, (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу;
- 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу;
- 369, (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу;
- 209, (Легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом) Кримінального кодексу;
- 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу.
"Сума встановлених у провадженні збитків перевищує 81 млн гривень. Після ознайомлення стороною захисту та потерпілим з матеріалами досудового розслідування, обвинувальний акт буде скеровано до Вищого антикорупційного суду", - додали у САП.
За даними слідства 2000-х роках ГУ Внутрішніх військ МВС України, реорганізоване зараз в Нацгвардію, і компанія-забудовник "Укрбуд" уклали угоду, згідно з якою на території колишньої військової частини в центрі Києва мали побудувати житловий комплекс з вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га Нацгвардія мала отримати в житловому комплексі 50 квартир та 30 паркомісць.
Але в 2016-2017 роках сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія "обміняла" квартири і паркомісця на Печерську на 65 квартир у будинку на околиці Києва. Його будівництвом займалася та сама компанія-забудовник. За даними експертизи, вартість цих квартир на 81 635 448 грн менше тих, які НГУ повинна була отримати на старті домовленостей.
У жовтні минулого року НАБУ повідомило про підозру Максиму Микитасю. За даними слідства, колишній депутат та експрезидент "Укрбуду" за допомогою підконтрольної йому компанії і в змові з екскомандувачем Нацгвардії, гендиректором компанії-забудовника, приватним оцінювачем та іншими співучасниками організував схему незаконного заволодіння майном НГУ. ВАКС зобов'язав Микитася носити електронний браслет, здати на зберігання закордонного паспорта та інші документи, що дають право на перетин кордону.
14 травня 2019 року детективи НАБУ провели обшуки у службовців Нацгвардії і працівників низки приватних компаній.
На наступний день затриманим ексглаві НГУ Юрію Аллерову, генеральному директору компанії-забудовника Олегу Майбороді і оцінювачці Алісі Грищук повідомили про підозру за статтею 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою). Після арешту 21 травня Юрій Аллеров вийшов з СІЗО під заставу в 4,8 млн гривень. 7 травня президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення командувача НГУ Юрія Аллерова.
4 травня Аллерову та Микитасю повідомили про підозру в нових злочинах в рамках справи. Також детективи НАБУ встановили ще двох учасників корупційної схеми. Ними виявилися колишній заступник начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління та ексзаступник начальника відділу централізованих розрахунків, обліку та звітності фінансово-економічного управління Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ.