Детективи Національного антикорупційного бюро вручили повідомлення про підозру депутату Верховної Ради восьмого скликання. Йому інкримінують організацію й участь у злочинній схемі заволодіння майном Національної гвардії на суму 81 млн гривень, повідомила прес-служба НАБУ в середу, 2 жовтня.
Дії підозрюваного кваліфіковані за ч. 3 ст. 27 (організація злочину) і ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем організованою групою в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України. Спеціалізована антикорупційна прокуратура готує клопотання про обрання йому запобіжного заходу.
За даними слідства, колишній депутат з допомогою підконтрольної йому будівельної компанії і в змові з колишнім командувачем НГУ, гендиректором компанії-забудовника, приватним оцінювачем і іншими співучасниками організував схему незаконного заволодіння майном Нацгвардії.
За даними інформагенції "Інтерфакс-Україна", йдеться про Максима Микитася – члена депутатської групи "Воля народу" в Раді минулого скликання і колишнього президента будівельної корпорації "Укрбуд".
Нагадаємо, 14 травня детективи НАБУ прийшли з обшуками до службовців Нацгвардії і працівників низки приватних компаній. Обшуки проводилися у межах справи про заволодіння майном НГУ на суму 81,64 млн гривень.
Наступного дня затриманим ексочільнику НГУ Юрію Аллерову, генеральному директору компанії-забудовника Олегу Майбороді й оцінювачу Алісі Грищук повідомили про підозру за статтею 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою). Після арешту 21 травня Юрій Аллеров вийшов з СІЗО під заставу в 4,8 млн гривень. 7 травня президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення командувача НГУ Юрія Аллерова.
За версією слідства, у 2000-х роках ГУ Внутрішніх військ МВС України (реорганізоване у ГУ Нацгвардії України) і компанія-забудовник уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини в центрі Києва мали побудувати житловий комплекс із вбудованими паркінгами та нежитловими приміщеннями. В обмін на земельну ділянку площею близько 1 га Нацгвардія мала отримати в житловому комплексі 50 квартир і 30 паркомісць.
Але в 2016-2017 роках сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія "обміняла" квартири та паркомісця на Печерську на 65 квартир у будинку на околиці Києва (біля станції метро "Червоний хутір"). Його будівництвом займалася та сама компанія-забудовник. За даними експертизи, вартість цих квартир на 81 635 448 грн менша за ті, які НГУ мала отримати на старті домовленостей.
За кілька місяців після "квартирного обміну" донька Аллерова Катерина Пустиннікова стала власницею позашляховика Grand Cherokee 2015 року випуску (близько 1,5 млн гривень на вторинному ринку) і квартири в ЖК "Микитська слобода". Забудовником цього об'єкта була та сама компанія, на користь якої Аллеров "обміняв" квартири нацгвардійців - "Укрбуд Девелопмент".